SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Link inşaası Nedir Nasıl yapılır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 1147 Görüntülenme

Link inşaası yorum, forum tanıtımı vs aldığımız linklermi veya linkler arasında bağlantı kurmak mı tam olarak ne ve ne tür çalışmaları kapsar yorummu vs. tam anlamadım çok teşekkürler hocam

Link inşaası Nedir Nasıl yapılır? için Yanıtlar

 • umut kızılay
  Umut Kızılay 11 Kasım 2019, 12:50

  Facebook gönderi paylaştım ve gönderiye site hizmetler linkimi ekledim. Bu link dofollow mu, nofollow mu eklenir? veya bunu ben nasıl seçebilirim?

 • admin
  Admin 18 Aralık 2014, 16:13

  Merhabalar Serkan Bey;

  Link inşaasını, sağlam bir yapının üzerine çalışmalar yapmak olarak düşünebilirsiniz. Link inşaası site dışı SEO çalışmalarını kapsar ve bu site dışı SEO çalışmalarının gözle görülür etkisini gözlemleyebilmek için iyi bir alt yapı kurulması gerekmektedir.

  Bu altyapı tamamen site içi SEO çalışmalarıdır. Site içi yapınız ne kadar SEO ya uygun olursa, site dışı yapacağınız çalışmaların etkisini o derece daha kısa süre içerisinde daha sağlam olarak alabilirsiniz. Link inşaasından önce site içi SEO çalışmalarını uygulamanız gerekmektedir.

  Sonrasında ise link inşaasına başlayabilirsiniz. “Link building” yada “Link inşaası” dediğimiz çalışmalar backlink çalışmalarına verilen addır. Tanıtım yazıları, paravan bloglar, sitelerden aldığınız linkler link inşaasına örnek olarak verilebilir. Güncel Google algoritma yapısı gereğince doğal çalışmalar gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Günümüzde ise footer backlink in önemi kalmadığı gibi sitenize zarar verebilmektedir. Bu şekilde link inşaası yaparken yapacağınız çalışmalarda dikkatli olmalısınız.

Cevapla

Link inşaası Nedir Nasıl yapılır? Sorusunu Cevapla

Link inşaası Nedir Nasıl yapılır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla