Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2146 Görüntülenme

Merhaba kişisel bir programlama ile ilgili web blogu için nasıl bir SEO çalışması yapılması gerekiyor, öncelikler nelerdir?
Sizin yıllardır SEO'da zirvede olduğunuzu biliyorum ve blogumu yayınlamadan önce yapılması gereken SEO çalışmalarını işinin uzmanı olarak sizlere sormak istedim.
Öncelikle web sitemden bahsedeyim 🙂

Web sitem tamamen kendime özgün tasarımı ve kodlaması ile yayınlanmayı bekliyor, içeriklerini tamamen kendim gireceğim yani kopyala yapıştır gibi diğer web sitelerinden almayacağım. Web sitem web programlama tasarım, kişisel düşüncelerimin paylaşılacağı ve bazı haberlerin yada kolaylık yaratan icatların paylaşımında bulunmak için kullanacağım.
Kısaca genel olarak programlama ve yeni şeyler ile ilgili bir blog olacak sizce nasıl bir SEO çalışması yapmam gerek? Yanıtlayacağınızı bilmek içimi açıyor 🙂 iyi günler...

 • 1
 • 1
 • Kişisel Blog için SEO Çalışmaları için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   9 Eylül 2015, 22:21

   1

   SEO çalışmaları genel olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlar iç SEO ve dış SEO çalışmalarıdır. Öncelikle yeni web siteleri için dış SEO çalışmalarına başlamadan önce sitenin genelini analiz ederek iç SEO kriterlerine ne kadar uyumlu olup olmadığı tespit edilmeli, varsa eksiklikler tamamen giderilerek sitenin yapısı tamamen Google'a göre optimize edilmelidir. SEO çalışmalarında en hızlı verim alabileceğiniz nokta burasıdır. Etkisini kısa vadede gösterir ve maksimum verim alabilirsiniz.

   Sitenizi analiz etmek için aşağıdaki aracımızı kullanabilirsiniz.

   https://www.seohocasi.com/seo-analiz/

   İç kısımdaki eksikliklerinizi giderdikten sonra dış SEO çalışmalarına başlayabilirsiniz. Bu çalışmalarda SEO herhangi bir paket yada ürün olmadığı için sabit bir çalışma şeklini kesinlikle önermiyoruz. Her sektörün kendine has bir çalışma stratejisi ve rekabet oranı vardır. Dış SEO çalışmaları da kesinlikle buna bağlı kalınarak hazırlanmalıdır. Öncelikli tavsiyem sektörünüzü iyi analiz ederek size en fazla getirisi olacak anahtar kelimeleri tespit ederek bu anahtar kelimelere yoğunlaşmanız. Bu anahtar kelimeler üzerinden belirleyeceğiniz rakip siteleri belirleyip yaptıkları SEO çalışmalarını analiz ederek kendinize uygun bir çalışma planı oluşturabilirsiniz. Bu noktada hem backlink çeşitliliği oluşturup hem de sitenizin en çok ihtiyaç duyduğu alana göre backlink kazanmaya çalışmalısınız. Haber sitelerine tanıtım yazıları gönderebilir, kaliteli forumlar üzerinden sitenizi tanıtabilir, video backlink çalışmaları yapabilir ve sosyal medya kanallarını etkili kullanarak web sitenize hem backlink kazandırabilir hem de trafik çekebilirsiniz.

  Cevapla

  Kişisel Blog için SEO Çalışmaları Sorusunu Cevapla