SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Kalıcı Bağlantının SEO’ya Etkisi

0
Tayfun Kurt
Tayfun Kurt
Site Dışı Link İnşası 5 sene önce 652 Görüntülenme

WordPress tabanlı blogumdaki kalıcı bağlantı ayarı;
site_ismi/tarih/yazı_ismi şeklinde olması ile site_ismi/yazı_ismi şeklinde olması arasında SEO açısından bir farklılık yaratır mı?
Sitemin mevcut ayarı yıllardır site_ismi/tarih/yazı_ismi şeklinde. Bu ayarı site_ismi/yazı_ismi şeklinde yaptığımda google arama sonuçlarından sitedeki bir sayfaya girmek istediğimde sayfa bulunamadı hatası alıyorum. Aynı hatayı eski linke bağlantı verdiğim her yerden alıyorum (facebook, twitter vs.). Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

Kalıcı Bağlantının SEO’ya Etkisi için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 12 Haziran 2014, 09:08

  Bu konuda tespitiniz doğrudur fakat kalıcı bağlantı yapısı ilk olarak o şekilde yapıldığı için kalıcı bağlantı yapılarını değiştirmek siteye zarar verecektir.

  Bu zararı en alt düzeye 301 yönlendirmesi ile başarılabilir fakat bunun için iyi bir kodlama bilgisine sahip olmak gerekiyor.

 • Ahmet Elçi
  0
  Ahmet Elçi 12 Haziran 2014, 09:00

  Merhabalar,
  Uzman cevabına katılıyorum. Dikkatli ve planlı davranmak gerekir.

  Ayrıca ek bilgi olarak şunu belirtmek isterim.

  webtures.com/alt_sayfa_linki/ doğru bir kalıcı link yapısı değildir.
  “alt_sayfa_linki” bu şekilde google’da arattığınızda. Bunu mu demek istediniz ? ibaresini görürsünüz. Alt tireler boşluk olarak algılanmaz.

  SEO açısından doğru kalıcı bağlantı kullanım şekli webtures.com/alt-sayfa-linki/ şeklinde olmalıdır.

  Bunu anlamak içinde “alt-sayfa-linki” Google’da arattığınızda direk olarak anahtar kelime gibi görüp sonuç listeleyecektir.

 • Tayfun
  0
  Tayfun 11 Haziran 2014, 06:06

  Vaktiyle bunun önemini fazla bilmiyordum. Şimdi ise böyle bir değişiklik için özel bir çalışma yapacak durumda değilim. 301 yönlendirmesiyle yapmış olsam sorun düzelir diye düşünmüştüm. Bunca yıl bu şekildeydi böyle kalmaya devam etsin.

 • admin
  0
  Admin 10 Haziran 2014, 18:18

  Merhabalar,

  Kalıcı bağlantı yapıları WordPress 1 defa kurulurken yada köklü bir değişim yapılacağı zaman değişmesi gereken yapıdır. Bu yapı yanlışlıkla olsa dahi değişse tüm sistem ve yaptığınız çalışmalar gidecek, bu denli giden siteleriniz için de özel bir çalışma yapılması gerekecektir.

  Bu bağlantıların mümkün mertebe değişmemesi gerekmektedir. Webtures olarak tavsiye ettiğimiz URL yapısı ise “webtures.com/kategori/” “webtures.com/yazi/” olmaktadır.

Cevapla

Kalıcı Bağlantının SEO’ya Etkisi Sorusunu Cevapla

Kalıcı Bağlantının SEO’ya Etkisi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla