Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1253 Görüntülenme

Google'da site adı ile arama yaptığımızda sitenin altında çıkan sayfa bağlantılarını nasıl belirleyebiliriz? Google Search Console'dan istemediğim sayfa bağlantılarını silebiliyorum fakat onbinlerce içerik olan ve sürekli güncellenen bi site için bu yöntem pek kullanılabilir değil. Dev siteler her gün yeni içerik kategori girilen siteler bu işi nasıl yapıyor?

 • 1
 • 1
 • İstenmeyen İndeksler Nasıl Silinir? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   14 Ağustos 2015, 09:09

   1

   Site adı ile arama yaptığınızda veya site:ornekdomain.com sorgusunu Google üzerinde aradığınızda web sitenizin indeksli sayfalarını görebilirsiniz. Bu indeksli sayfalar ne kadar çok olursa sitenizin otorite gücü için o kadar önemlidir. Örnek olarak SEO konusunda SEO Hocasından daha çok indeksli URL'ye sahip bir site yoktur. Bu da bizim bu alanda ne kadar çok aktif olduğumuzun bir göstergesidir. Google üzerinde indeksli sayfa sayınız ne kadar fazla olursa bu durum SEO çalışmalarını da destekleyici niteliktedir. Fakat bu sayfaların her birinin kaliteli olması yani çöp içerik barındırmaması gerekmektedir.

   Örnek olarak alışveriş siteleri için silinen ürünlerde indeks kaybı veya ziyaretçi kaybı yaşamamak için bu ürünlerin ilgili kategori veya sayfalara 301 ile yönlendirme yapılması gerekmektedir.

   Bazı durumlarda indeks almasını istemediğiniz URL'ler Google tarafından indeks alınabilir. Veya bazı Url'lerinizi Google üzerinden kaldırmanız gerekebilir. Bu durumda Search Console üzerinden bu URL'leri silebilir veya ilgili sayfalara noindex nofollow kodu ekleyebilirsiniz. Bu yöntemin her ikisini de uygularsanız bu indeksleriniz daha hızlı bir şekilde silinecektir.

  Cevapla

  İstenmeyen İndeksler Nasıl Silinir? Sorusunu Cevapla