Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 sene önce  |  1672 Görüntülenme

Öncelikle merhaba;

İlk sorum;
hemen hemen 1 yılını doldurmak üzere olan bir domainim var fakat siteyi yapmaya son 3 haftadır başladım. Düzenli aralıklarla içerik giriyorum birtakım imeleme sitelerinde ve frienfeed de sitemi yayınlıyorum buna rağmen Google sayfalarımı indexlemiyor. Ne yapabilirim?

İkinci sorum;
Bir eğitim sitesi (konu anlatımları, haberler vs.) olan sitemde özgün olmam neredeyse imkansız bütün konuları kendim yazamam bu konuda farkı nasıl yaratabilirim. Google nasıl sever?

ve son olarak;
yeni bir siteye nasıl backlink kasılır? Link değişimi isteyen sitelerin hepsi pr li sitelere bakıyor ve benim elimde bir site yok. Ne yapmalıyım?

 • 1
 • 1
 • İndexlenme ve Backlink Hakkında için Yanıtlar

   DeltaTR
   Deltatr

   14 Ağustos 2010, 12:10

   1

   web_monster hocam,
   google saglık travel eğitim gibi konularda biraz hassas yani adsense klik başına daha iyi para veriyor. sitenize özgün içerik girmeye devam ettiğiniz sürece ve üstüne iyi sitelerden link almaya devam ettiğiniz sürece yatırdığınız paranın misli misli fazlasını alırsınız.

   web_monster
   Web_monster

   27 Temmuz 2010, 21:36

   1

   sitede mail adresim mevcut hocam fakat gerek yok çok sağol (: ben sadece siteden geri dönüş alabilir miyim diye sormak istemiştim

   ffatih
   Ffatih

   27 Temmuz 2010, 19:51

   1

   Mail Adresini yazarsan ücretsiz host vereyim ;).

   web_monster
   Web_monster

   26 Temmuz 2010, 21:43

   1

   Cevap için teşekkür ederim. Peki düzenli içerik girdiğim takdirde domain+host a yatırdığım parayı alabilir miyim? Ödeme günü geliyor ve gözüm pek kesmiyor açıkcası? Site w w w e g i t i m s i t e m n e t

   seo28
   Seo28

   26 Temmuz 2010, 20:38

   1

   1 yılını dolduran domain dahi olsa domain anladığımız kadarıyla aktif değildi. Bu nedenledir ki yeni ekliyeceginiz linkler ve içierk ilk başta orantısız olacağından filtre ağına ve daha da ileri giderseniz sandbox ayağına takılmaya yakınlasır. Bir web sitesini indexlemenın en kolay yolu eğer o site düzenli aralıklarla içerik giriyorsa zaten rahatlıkla index alacaktır zamanla.

   Günlük 10 tane girin yada 2,3 tane girin ama 2,3 ay gectikten sonra içeriğe göre uygun backlinklerin alımlarına başlatırsanız ileriki zamanlarda daha hızlı indexlenir ve her hangibir sıra geriletici faktörlere girmessınız ( Tabikide her konuyu içe almadık).

   2. Özgün yazamam yerine cümleleri alıp yerlerini değiştirirseniz örneğik "araba" diye bir cümle geçti. Otomobil fiyatları bu yıl yine rekora koştu, cümlesini ele alalım bunu özgün yapmak için ise yine bıu yıl otomobil satışlarında hızlı bir artış var diyerek değiştirirsek daha kolay olur bizim için.

   3. Yeni bir siteye backlink kasılmaz çünkü o site daha yeni olduğu için doğal olarak ziyaretçiler onu bilemez. Ulaşamaz bu nedenledirki yeni siteye link kasmak ciddi bir konudur. Pr sadece 200 tane algoritmadan bir faktördür. Pr yoracağımıza backlinkin alakalık düzeyindeki algorıtmaya kafamızı yorarsak daha çok yol alabiliriz gibime geliyor.

  Cevapla

  İndexlenme ve Backlink Hakkında Sorusunu Cevapla