Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1208 Görüntülenme

Yakın zamanda web sitemizde bir güncelleme gerçekleştirdik ve bu zaman içerisinde eklediğimiz ve çıkardığımız yeni sayfalar oldu. Çıkardığımız sayfalardan bir tanesi hala Google indexlerinde görünmektedir. Sitemap ve proje içerisinde herhangi bir yönlendirme olmamasına rağmen ilk sıradaki sitemizin alt kırılımlarında görünmekte. Bunun için nasıl bir düzenleme gerçekleştirilmeli verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

 • 1
 • 1
 • İndex Kaldırma Yöntemleri için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   27 Nisan 2021, 13:44

   1

   Bu tür durumlarda genellikle eski indexlerin kaldırılması biraz zaman alabilmektedir. Bu durum sitenizin tarama bütçesi ile doğru orantılıdır ve botların bu durumu tespit etmesi gerekmektedir. Eğer birkaç gün içerisinde durum değişmediyse manuel olarak botları siteyi taraması için url bazında siteye çağırabilir ve yeni sayfaları görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında yapılacak manuel işlemlerden biri ise silinmesi gereken urlleri tespit ederek url kaldırma işlemi gerçekleştirmek olmalıdır.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   2 Nisan 2020, 14:51

   1

   İlgili URL’lerin tespitinin sağlanması gerekmektedir. Bunlara URL kaldırma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. URL kaldırma işlemi sonrasında bir süre sonra indeksten kalkacaktır. URL kaldırma işlemi sonrasında en alakalı sayfanıza yönlendirme işlemi gerçekleştirmeyi unutmayın.

  Cevapla

  İndex Kaldırma Yöntemleri Sorusunu Cevapla