SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Hazır Şablonlu Site Google’da 1. Sırada

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
3 sene önce 827 Görüntülenme

Rekabet analizi yaptığımda Google’da 1. sırada çıkan site Html olarak hazır şablondan oluşturulmasına rağmen, SEO çalışması olarak da sadece anahtar kelime eklemiş ve bu site 1. sırada listeleniyor. Bu durum nasıl oluyor? Açıklayabilir misiniz?

Hazır Şablonlu Site Google’da 1. Sırada için Yanıtlar

 • Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz 3 Mayıs 2021, 17:08

  Rakibinizin sitesinin 1. sırada çıkmasının birçok sebebi olabilir. Örneğin anahtar kelime ve içerik optimizasyonu yapılmış veya otoritesi güçlü bir domain kullanılmış olabilir. Fakat hazır bir şablon kullanılmasının teknik tarafta sorunlar oluşturmadığı sürece herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır.
  Örneğin sizin siteniz özel bir yazılım kullanıyor ve bu yazılımdan kaynaklı yönlendirme vb. gibi teknik hatalar oluşuyorsa bu durum sıralamalarınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

  Sitenizdeki sorunları görmek ve rakiplerinizi Google sıralamalarında geçmek için tüm hizmetler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Elif Nur Kasapoğlu
  Elif Nur Kasapoğlu 13 Mayıs 2020, 10:47

  Web sitesinin nasıl hazırlandığı yerine bahsi geçen 1. sıradaki sayfa, ilgili aramada çıkması için doğru bir şekilde anahtar kelime optimizasyonu ile üst sıralarda yer alma olasılığı yüksek, anahtar kelime optimizasyonuna ek olarak domain gücü, sayfa gücü, backlink değerleri gibi bir çok kriterde üst sıralarda yer alması için etkilidir.

Cevapla

Hazır Şablonlu Site Google’da 1. Sırada Sorusunu Cevapla

Hazır Şablonlu Site Google’da 1. Sırada ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla