Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1470 Görüntülenme

Rekabet analizi yaptığımda Google'da 1. sırada çıkan site Html olarak hazır şablondan oluşturulmasına rağmen, SEO çalışması olarak da sadece anahtar kelime eklemiş ve bu site 1. sırada listeleniyor. Bu durum nasıl oluyor? Açıklayabilir misiniz?

 • 1
 • 1
 • Hazır Şablonlu Site Google'da 1. Sırada için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   3 Mayıs 2021, 17:08

   1

   Rakibinizin sitesinin 1. sırada çıkmasının birçok sebebi olabilir. Örneğin anahtar kelime ve içerik optimizasyonu yapılmış veya otoritesi güçlü bir domain kullanılmış olabilir. Fakat hazır bir şablon kullanılmasının teknik tarafta sorunlar oluşturmadığı sürece herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır.
   Örneğin sizin siteniz özel bir yazılım kullanıyor ve bu yazılımdan kaynaklı yönlendirme vb. gibi teknik hatalar oluşuyorsa bu durum sıralamalarınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

   Sitenizdeki sorunları görmek ve rakiplerinizi Google sıralamalarında geçmek için seo hizmetleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   13 Mayıs 2020, 10:47

   1

   Web sitesinin nasıl hazırlandığı yerine bahsi geçen 1. sıradaki sayfa, ilgili aramada çıkması için doğru bir şekilde anahtar kelime optimizasyonu ile üst sıralarda yer alma olasılığı yüksek, anahtar kelime optimizasyonuna ek olarak domain gücü, sayfa gücü, backlink değerleri gibi bir çok kriterde üst sıralarda yer alması için etkilidir.

  Cevapla

  Hazır Şablonlu Site Google'da 1. Sırada Sorusunu Cevapla