Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1379 Görüntülenme

genellikle SEO konularında bir web sitesinin footerından backlink almanın "artık" pek faydalı olmadığı hatta zararlı olduğu söyleniyor. Özellikle de sizin siteniz ile alakası olmayan sitelerden, bir de üstüne üstlük Footerdan link alıyorsanız yandınız, gibisinden bir durum var.

Merak ettiğim şey şu; WordPress tema üreticileri, mesela SEO Hocasınında teması var, bu tema geliştiricilerinin temalarının footerında hep kendi sitelerine backlink var üstelik genellikle nofollow değil bu linkler ve anchor textli ve bu tema geliştiricileri yüzlerce binlerce alakasız siteden bu şekilde backlink alıyorlar. SEO Hocası dahil.
Bu durum nasıl oluyor da zarar vermiyor? Veriyor mu? vermiyor mu? Vermiyorsa nasıl olurda vermez? böyle yüzlerce saçma sapan sitede bile bu temalar kullanılırken.

Teşekkür ederim

 • 1
 • 1
 • Hani Footerdan Backlink Zararlı Derlerdi? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Mart 2015, 22:55

   1

   Footer linklerin etkisi son Google algoritma güncellemelerinden sonra tamamen bitmiş durumda. Bununla ilgili olarak şu kanıtları net olarak verebiliriz.

   1- Footer linkin etkisi çok iyi olmuş olsaydı SEO Hocası olarak aynı düzende tema üretmeye devam etmiş olurduk.
   2- Bu tür linklerin etkisi fazla olduğundan dolayı sıralamalar daha sık şekilde değişiyor olurdu

   Ayrıca bu tür linklerin etkisi tamamen bitmiş olduğundan dolayı da SEO Hocası'na gelen bağlantıların neredeyse tamamı kalitesiz sitelerden oluşuyor bu yüzden de linkleri disavow aracıyla reddediyoruz. SEO Hocasının da güçlü olmasının sebebi ise doğal olarak gelen backlinkler ve sitenin her şekilde güncelleniyor, taze içerik üretiyor olmasıdır.

  Cevapla

  Hani Footerdan Backlink Zararlı Derlerdi? Sorusunu Cevapla