Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  1588 Görüntülenme

sorum şudur. Günlük kaç adet backlink almalıyız? Mrnek veriyorum, 10 adet dediniz ve ben bunu her gün 10 adet şeklinde kendi backlink arşivimden alacağım da pa yüksek sitelerdir.

 • 1
 • 1
 • Günde Kaç Backlink Almalıyım? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   28 Mayıs 2021, 16:43

   1

   Merhaba,

   Bu sorunun Google tarafından bize verilen net bir cevabı bulunmamaktadır.

   Google, geri bağlantılarla ilgili her yeni güncellemede, nicelikten çok kaliteye çok daha fazla önem verdiğini göstermektedir. Daha az backlink alan bir web site, birçok geri bağlantısı olan bir web siteye kıyasla daha iyi sıralamalarda yer alabilir. Bunun sebebi, az sayıda backlink alan bir sitenin, çok sayıda backlink alan siteye kıyasla daha kaliteli sitelerden backlink almasıdır.

   Çok sayıda backlink önemli olsa da, Google bu geri bağlantıların spam olmadığından emin olmak için önce kontrol edecektir. Bir gün içinde spam içerikli 1000 geri bağlantı satın aldıysanız, muhtemelen Google tarafından cezalandırılırsınız. Ancak bir günde doğal olarak 1 kaliteli geri bağlantı oluşturduysanız ceza almanın aksine ödüllendirilirsiniz.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   29 Haziran 2020, 18:24

   1

   Backlink alım aşamasında backlink sayısı önemli değildir, burada önemli olan alınan backlinklerin sitemize sağladığı değerdir.

   Sektörümüz ile alakalı güncel backlink alınabilecek sitelerden backlink alımını gerçekleştirmeliyiz. 10 adet değersiz siteden backlink almak yerine 1 adet sektör içerisinden, güncel siteden backlink alınması daha değerli olacaktır.

  Cevapla

  Günde Kaç Backlink Almalıyım? Sorusunu Cevapla