SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Google’da İndex Kontrolü Nasıl Yapılır?

ömer Dilek
ömer Dilek
Index Kontrolü 2 sene önce 101 Görüntülenme

SEO:site adı yazınca Google’da indexlenmemiş gözüküyorum. Ancak site:site adı “kategori adı” yazınca indexlenmiş gözüküyorum. Bu ikisi arasında herhangi bir fark var mıdır?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Google’da İndex Kontrolü Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • Roman Adamita
    Roman Adamita 14 Ağustos 2015, 15:13

    Merhabalar Ömer Bey;

    Google’da sitenizin index alıp almadığını kontrol etmek istiyorsanız öncelikle istediğiniz linki ekleyip arama yapmalısınız. Eğer karşınızda sizin adresiniz çıkarsa, indexlenmiş demektir. Ancak çıkmıyorsa, halen index alma aşamasında olabilir. Aradan çok zaman geçtiyse ve halen indexlenmemişse Google Webmaster Tools araçlarından Google gibi getir kısmına girerek istediğiniz url’nin index almasını sağlayabilirsiniz. Bunun bir diğer yöntemi ise, sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp index almasını beklemektir. Genelde bu tür çalışmalar sitenizin index almasını hızlandırmaktadır. Ve tabi SEO’ya daha doğru bir index aldırma şeklidir.

    Sizin belirttiğiniz Google’da “SEO:domain ismi” işlemi, site dışında hangi kaynaklardan sitenize bağlantı verildiğini inceleyebilirsiniz. Bir diğer işlem ise, Google arama motoruna “Site:domain ismi” yazdığınızda sitenizin toplamda index sayısını gösterecektir. Ayrıca sitenizin nasıl index aldığını görmenin en sağlıklı yoludur.

Google’da İndex Kontrolü Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X