Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  5937 Görüntülenme

SEO:site adı yazınca Google'da indexlenmemiş gözüküyorum. Ancak 'site:site adı kategori adı' yazınca indexlenmiş gözüküyorum. Bu ikisi arasında herhangi bir fark var mıdır?

 • 1
 • 1
 • Google'da İndex Kontrolü Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   14 Ağustos 2015, 15:13

   1

   Merhabalar Ömer Bey;

   Google'da sitenizin index alıp almadığını kontrol etmek istiyorsanız öncelikle istediğiniz linki ekleyip arama yapmalısınız. Eğer karşınızda sizin adresiniz çıkarsa, indexlenmiş demektir. Ancak çıkmıyorsa, halen index alma aşamasında olabilir. Aradan çok zaman geçtiyse ve halen indexlenmemişse Google Search Console araçlarından Google gibi getir kısmına girerek istediğiniz URL'nin index almasını sağlayabilirsiniz. Bunun bir diğer yöntemi ise, sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp index almasını beklemektir. Genelde bu tür çalışmalar sitenizin index almasını hızlandırmaktadır. Ve tabi SEO'ya daha doğru bir index aldırma şeklidir.

   Sizin belirttiğiniz Google'da "SEO:domain ismi" işlemi, site dışında hangi kaynaklardan sitenize bağlantı verildiğini inceleyebilirsiniz. Bir diğer işlem ise, Google arama motoruna "Site:domain ismi" yazdığınızda sitenizin toplamda index sayısını gösterecektir. Ayrıca sitenizin nasıl index aldığını görmenin en sağlıklı yoludur.

  Cevapla

  Google'da İndex Kontrolü Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla