Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1775 Görüntülenme

Google Search Console'dan, Google ile getir de yaptım oradan kontrol ettiğim benim ayarladığım meta yazıları çıkıyor ama Google'da arattıığım zaman eski index çıkıyor. Bunları yapalı 5 gün oldu hala eski meta yazısı çıkıyor nasıl haledebilirim? Yoast SEO kullanıyorum.

 • 1
 • 1
 • Google Sitemin Eski Indexini Gösteriyor için Yanıtlar

   HakanSancak
   Hakansancak

   28 Şubat 2018, 20:14

   1

   Meta açıklamalar için yaptığınız değişikliklerde, Search Console üzerinden Google gibi Getir özelliğini kullanarak doğru yolu izlemişsiniz. Ancak, Google arama sonuçlarını kullanıcılara gösterirken sizin site üzerinde verdiğiniz meta açıklamaları kullanma garantisi vermez. Bazı durumlarda, eski indeksinizi, sayfa başındaki ilk cümleyi veya yazı içerisindeki herhangi bir kısmı arama sonuçlarında kullanabilir. Ayrıca kullanılan bu meta açıklamalar arama sorgusuna göre de değişiklik gösterebilir.

   Bu durum genellikle yazılan meta açıklamanın yazı içeriği ile eşleşmediğinde karşımıza çıkar. Google yazmış olduğunuz meta açıklamanın yazı içeriği ile alakasız olduğunu düşünürse, meta açıklamayı değiştirerek kullanıcıya kendi algoritmasının mantıklı bulduğu kısmı gösterir. Bu durumdan kaçınmak ve SEO açısından da faydalı bir yol izlemek isterseniz şunları yapabilirsiniz;

   - Meta açıklamalarınızı alakasız anahtar kelimelerle doldurmak yerine içeriğinizle en alakalı kelimeleri kullanmaya özen gösterin.
   - Google’da üst sıralardan çıkma amacıyla meta açıklama yazmayın. Bunun yerine sonuçlarda sizin sayfanızı görenlerin, tıklamasını sağlayacak açıklamalar yazın.

   Umarım cevap sizin için faydalı olmuştur.

   Bol trafikli günler.

  Cevapla

  Google Sitemin Eski Indexini Gösteriyor Sorusunu Cevapla