Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  2087 Görüntülenme

Android bir uygulama yazıp Google Play'e eklersek ve "Geliştiricinin Web Sitesini Ziyaret Et" bölümüne verdiğimiz link ile Google'dan backlink almış olur muyuz? Google hizmetlerinde yer alan link çıkışlarını backlink sayar mı?

 • 1
 • 1
 • Google Play'den Backlink Alınabilir Mi? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   7 Temmuz 2021, 13:38

   1

   Merhaba,

   Google Play üzerinden backlink alımı bazı web siteler tarafından tercih edilmektedir.
   Bu backlink çıkışlarının hala yapılabilmesine karşın etkisi incelendiğinde web siteleri ilerletmediği görülmektedir. Bu nedenle backlink çalışmalarınızı farklı kanallardan yapmak çok daha büyük verim sağlayacaktır.

   Ancak bahsettiğiniz sayfadan web sitenizde bir indirme veya tanıtma alanı bulunursa, sayfanız ilgili uygulamanın anahtar kelime sıralamasında ilerleyebilecektir.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   13 Mayıs 2020, 12:37

   1

   Teorik olarak herhangi bir bağlantı indexleme sorunu olmadığı sürece Google Playden alınacak linkler de backlink sayılabilir. Çünkü bazı uygulamaların backlink grafiklerini kontrol ettiğimizde play.google.com dan da backlink geldiğini siz de görebilirsiniz. Ancak, sorunuza istinaden yaptığım kontrollerde çeşitli uygulamalara Google Playden gelen backlinkleri kontrol ettiğimde ilgili linklere ulaşamadım. Yani bu durumda çeşitli SEO toolları ile Domain Rank'ı oldukça yüksek görünse bile monitoringde sıkıntı yaşanabildiği için Googlebot da bu şekilde gördüğünde herhangi bir faydası olmayacaktır. Şunu da belirtmeliyim, sektörünüz ile alakalı herhangi bir bilgim yok ancak, doğru bir backlink kurgulaması yapılmadığında sitenize fayda sağlamayabilir. Günümüzde backlinksiz de çok iyi pozisyonların elde edilebileceğini de unutmamak gereklidir. Bu doğrultuda link çalışmalarınızı titizlikle kurgulayabilirsiniz.

  Cevapla

  Google Play'den Backlink Alınabilir Mi? Sorusunu Cevapla