SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Google Hit Düşüşü Sebebi ve Çözüm Yolları

-1
Eren Korkmaz
Eren Korkmaz
Google Sıralama Değişimleri 4 sene önce 751 Görüntülenme

Merhaba günlük 5 bin hitli bir sitem var ancak son 1 haftadır hitim düşüş halinde. Dün hitim 3700 e kadar düştü ve hala düşüş halinde. Sizce sebebi ne olabilir ve düzeltmesi için ne yapabilirim ?

Google Hit Düşüşü Sebebi ve Çözüm Yolları için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 25 Temmuz 2015, 16:40

  Merhabalar,

  Google üzerinden gelen trafiğinizdeki hitlerinizin düşüşü Anahtar kelimelerinizin mevcut konumları ile alakalı olabilir. Eğer SEO çalışmalarında agresif bir yaklaşım sergilediyseniz Google sizi herhangi bir filtre cezasına tabi tutmuş olabilir. Buna bağlı olarak da eğer sayfa bazında bir değişim mevcutsa doğal olarak hitlerinizde çok ciddi bir düşüş gözlemlemeniz normaldir.

  Buna bağlı olarak Google Analytics üzerinden gelen trafiğinizi kontrol edip bu trafiklerin kaynaklarını belirleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekecekse son 2 haftalık dönemde hangi kaynak üzerinden gelen düşüş olduğu analiz edilmeli. Örnek olarak Facebook veya Twitter üzerinden gelen trafiğinizde bir düşüş varsa bu alanları daha aktif kullanarak daha çok ziyaretçi çekebilirsiniz.

  Eğer organik tarafında bir düşüş söz konusu ile sitenize gelen ziyaretçilerinizin hangi anahtar kelimeler üzerinden geldikleri kontrol edilip bu alandaki sıralamanızı kontrol etmeniz gerekli. Yukarıda bahsettiğim gibi eğer organik tarafında ciddi düşüşler yaşıyorsanız bu filtreye girdiğiniz anlamına gelebilir. Bu noktada Google’ın size hangi tür ceza verdiğini çok iyi bir şekilde analiz edip tespit etmeniz gerekli. Webmaster Tools üzerinden manuel işlemler kısmını kontrol edip burada herhangi bir cezai durumunuz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki link üzerinde paylaştığımız E-kitaptan Google cezaları ve kurtulma yöntemleri ile ilgili daha detaylı bilgi alabilir, oradaki adımları takip ederek mevcut cezanızı kaldırabilirsiniz.

  http://www.SEOhocasi.com/SEO-2015-e-kitabi-cikti/

  Bunun dışında SEO çalışmalarında aldığınız backlinkleri düzenli olarak kontrol edip size zarar verecek türde olanları engellemenizi tavsiye ederim.

Cevapla

Google Hit Düşüşü Sebebi ve Çözüm Yolları Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla