Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  1042 Görüntülenme

Google botu yeni açtığım sitemi ziyaret etmiş. 30 Ağustos tarihli ziyaretinde 29 - 30 Ağustos tarihinde girilen içerikleri indexlememiş. Bunun sebebi nedir?

 • 1
 • 1
 • Google Bot Sitemi Ziyaret Ediyor Ama İndex Alamıyorum için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   20 Nisan 2021, 14:24

   1

   Merhabalar,

   Yeni açılan sitelerde Google botlarının sayfaları indexlememesi genelde karşılaşılan bir sorundur. Ancak bu durum genel bir sorun haline geldiyse, aşağıdaki unsurları göz önüne alablirsiniz:

   - Sayfalarınızda noindex ve nofollow komutlarının yer alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Index almasını istediğiniz sayfalar için sitenizin kaynak kodundan bu komutları kaldırabilirsiniz.
   - Robots.txt dosyası içerisinde verilen komutlardan dolayı sayfalarınız index almıyor olabilir. Robots.txt dosyası içinde verilen "disallow" komutu, dizine eklemeyi engelleyebilir. Bu konuyla ilgili web sitemizdeki içeriklere göz atabilirsiniz.
   - Site haritası kullanmak indexleme aşamasında çok önemlidir. Web sitenizin site haritası yoksa, mutlaka oluşturmalısınız.
   - .Htaccess satırlarında sayfaları indexlemeyi engelleyici komutlar yer alıyor olabilir. Sunucunuza erişip bu dosyanıza bakabilirsiniz.

  Cevapla

  Google Bot Sitemi Ziyaret Ediyor Ama İndex Alamıyorum Sorusunu Cevapla