SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Google Bot Sitemi Ziyaret Ediyor Ama İndex Alamıyorum

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
1 sene önce 226 Görüntülenme

Google botu yeni açtığım sitemi ziyaret etmiş. 30 Ağustos tarihli ziyaretinde 29 – 30 Ağustos tarihinde girilen içerikleri indexlememiş. Bunun sebebi nedir?

Google Bot Sitemi Ziyaret Ediyor Ama İndex Alamıyorum için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 20 Nisan 2021, 14:24

  Merhabalar,

  Yeni açılan sitelerde Google botlarının sayfaları indexlememesi genelde karşılaşılan bir sorundur. Ancak bu durum genel bir sorun haline geldiyse, aşağıdaki unsurları göz önüne alablirsiniz:

  – Sayfalarınızda noindex ve nofollow komutlarının yer alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Index almasını istediğiniz sayfalar için sitenizin kaynak kodundan bu komutları kaldırabilirsiniz.
  – Robots.txt dosyası içerisinde verilen komutlardan dolayı sayfalarınız index almıyor olabilir. Robots.txt dosyası içinde verilen “disallow” komutu, dizine eklemeyi engelleyebilir. Bu konuyla ilgili web sitemizdeki içeriklere göz atabilirsiniz.
  – Site haritası kullanmak indexleme aşamasında çok önemlidir. Web sitenizin site haritası yoksa, mutlaka oluşturmalısınız.
  – .Htaccess satırlarında sayfaları indexlemeyi engelleyici komutlar yer alıyor olabilir. Sunucunuza erişip bu dosyanıza bakabilirsiniz.

Cevapla

Google Bot Sitemi Ziyaret Ediyor Ama İndex Alamıyorum Sorusunu Cevapla

Google Bot Sitemi Ziyaret Ediyor Ama İndex Alamıyorum ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla