SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Google, bir siteyi indexlemesi için yapılması gerekenler

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 955 Görüntülenme

Ben ilk önce ornekdomain.com olarak siteyi kaydettim 250 civarında index aldı dızıne ekledi sonra butun indexleri sildim. Siteyi www.ornekdomain.com yaparak yeni içerik girdim Google Search Console’a ekledım orda sitemap ekledi dizine eklendi yazıyor fakat site:www.ornekdomain.com yazınca hicbirsey çıkmıyor. Site analiz yapıyorum site yeni veya cezalı diyor. Ne yapmam lazım, lutfen yardımcı olun

Google, bir siteyi indexlemesi için yapılması gerekenler için Yanıtlar

  • Roman Adamita
    Roman Adamita 7 Eylül 2015, 11:40

    Merhabalar Ömer Bey;

    Sitenizin uzantısını yeni değiştiridğiniz için Google henüz bunu algılayamamış olabilir. Girdiğiniz içerikleri sosyal medya kaynaklarıyla güçlendirmeye çalışın. Facebook, Twitter sayfalarınızda paylaşarak ziyaretçi almasını sağlayın. Ardından index almasını bekleyin. Eğer halen almadıysa Google Search Console’a sitenizi kaydettiyseniz “Google gibi getir” aracını kullanarak index aldırın. Muhtemelen sorunsuz index alacaktır.

    Birden tüm indexleri silmek yerine sadece www’ye yönlendirme yapsaydınız bu sorunu yaşamıyor olurdunuz. Eğer tekrar sildiğiniz içerikler olursa alakalı alt sayfalara veya direkt anasayfaya 301 yönlendirmesini yapmanızı öneriyoruz. Aksi taktirde Google sitenizi sandbox’a düşürebilir.

Cevapla

Google, bir siteyi indexlemesi için yapılması gerekenler Sorusunu Cevapla

Google, bir siteyi indexlemesi için yapılması gerekenler ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla