SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Google, bir siteyi indexlemesi için yapılması gerekenler

0
ömer Karakuş
ömer Karakuş
Index Kontrolü 4 sene önce 573 Görüntülenme

Ben ilk önce siteadi.com olarak siteyi kaydettim 250 civarında index aldı dızıne ekledi sonra butun indexleri sildim. Siteyi www.siteadi.com yaparak yeni içerik girdim Google webmaster tools’a ekledım orda sitemap ekledi dizine eklendi yazıyor fakat site:www.siteadi.com yazınca hicbirsey çıkmıyor. Site analiz yapıyorum site yeni veya cezalı diyor. Ne yapmam lazım, lutfen yardımcı olun

Google, bir siteyi indexlemesi için yapılması gerekenler için Yanıtlar

 • Roman Adamita
  0
  Roman Adamita 7 Eylül 2015, 11:40

  Merhabalar Ömer Bey;

  Sitenizin uzantısını yeni değiştiridğiniz için Google henüz bunu algılayamamış olabilir. Girdiğiniz içerikleri sosyal medya kaynaklarıyla güçlendirmeye çalışın. Facebook, twitter sayfalarınızda paylaşarak ziyaretçi almasını sağlayın. Ardından index almasını bekleyin. Eğer halen almadıysa Google Webmaster Tools’a sitenizi kaydettiyseniz “Google gibi getir” aracını kullanarak index aldırın. Muhtemelen sorunsuz index alacaktır.

  Birden tüm indexleri silmek yerine sadece www’ye yönlendirme yapsaydınız bu sorunu yaşamıyor olurdunuz. Eğer tekrar sildiğiniz içerikler olursa alakalı alt sayfalara veya direk ana sayfaya 301 yönlendirmesini yapmanızı öneriyoruz. Aksi taktirde Google sitenizi sandbox’a düşürebilir.

Cevapla

Google, bir siteyi indexlemesi için yapılması gerekenler Sorusunu Cevapla

Google, bir siteyi indexlemesi için yapılması gerekenler ile Benzer SEO Yazıları