Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2908 Görüntülenme

WordPress tabanlı web siteme yazı eklediğim zaman o yazıyı Google'da sıralamada hiçbir şekilde bulamıyorum. Google'den arama seçeneklerini son 1 saat yaptığım halde ve başlığı aynı şekilde yazsam bile sonuç alamıyorum. Yazımda all in SEO eklentisinin yazı içi ayar kısmını da dolduruyorum ama hiçbir şekilde dediğim gibi sonuç alamıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Üstelik herhangi bir cezam da yok Google'de.

 • 1
 • 1
 • Google'da Sitemdeki Yazının Çıkmaması için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   12 Ekim 2015, 15:12

   1

   Merhabalar Hakan Bey;

   Sitenizde yazdığınız yazının Google aramalarında çıkamamasının birden fazla nedeni olabilir. Eğer siteniz güncel değilse, sitenizde yayınladığınız yazıların yayınlanma sıklıkları düzenli değilse, siteniz ceza almışsa, anahtar kelime rekabeti yüksekse gibi nedenlerden dolayı yayınladığınız yazı aramalarda çıkmayabilir. Öncelikle sitenizin indexlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Yazdığınız yazı, sitenize düzenli yazı girişi yapmıyorsanız Google botları tarafından farkedilmemiş olabilir. Sitenize 2 günde 1 yazı girişi yapıyorsanız Google botları sitenizi 2 günde 1 ziyaret edecektir. Eğer bu sıklığı 2 günden fazla olacak şekilde yaparsanız Google botları 2. gün sitenizi ziyaret edecek ve güncel bir şey olmayacağı için sayfanızı yine indexlemeyecektir. Bu nedenle de sayfanız index almamış olabilir. İndex almayan bir sayfa sıralamada da yer almayacaktır. Bunun için düzenli yazı girişleri yaparak sitenizi güncel tutmanız gerekmektedir. Eğer index aldığı halde sıralamada yoksa aradığınız başlığın kelime rekabeti yüksek olabilir. Bu nedenle de sıralamada yer almıyor olabilirsiniz.

   Dolayısı ile, gerek yazı girişleri, gerek kullanıcı yorumları, gerek sosyal medya paylaşımları gibi durumlarla sitenizi aktif tutup Google botlarının sitenizi daha sık ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak sürekli düzenli bir şekilde güncel tutamıyorsanız yazınızı yayımladıktan sonra Search Console da "Google Gibi Getir" özelliği ile botları sitenize manuel olarak çağırabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda Google botları sitenizi ziyaret edecek ve yeni değişiklikleri farkederek sayfaların index almasını sağlayacaktır. Her şey gibi bu işleminde çok kullanılmasının zararı olacaktır. Bu nedenle en doğal yol olarak sitenizin aktif tutulmasını önermekteyim. Detaylar için https://www.seohocasi.com/google-gibi-getir-nedir/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Cevapla

  Google'da Sitemdeki Yazının Çıkmaması Sorusunu Cevapla