Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1363 Görüntülenme

en değerli anahtar kelimemde aramalarda 1.sırada çıkıyorken birdenbire 3.sıraya düştüm. Sayfa içerisindeki etiketlemede ufacık bir düzenleme yapmıştım. Bu değişikliğin faydasını da gördüm ama zararı da bana 3.sıraya düşmek oldu. Acaba neden kaynaklanmış olabilir? Etiketlemeyi tekrar eski haline getirsem düzelir mi? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar hocam..

 • 1
 • 1
 • Google aramalarında 1. sıradayken 3. sıraya düştüm için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Temmuz 2014, 19:44

   1

   Site içi yapıda ana sayfadan yan sayfalara fazla bağlantı çıkışı yaptığınızda ana sayfanın değeri ister istemez düşecektir. Bu yüzden etiket bulutu yada kategori bulutu gibi bağlantıların 1 - 2 yıldan önce açılmamasını tavsiye etmekteyiz.

   Site içi bağlantı sayısı arttığından dolayı düşüş yaşamış olduğunuz bariz olarak görünüyor. Bu bağlantıları kaldırdığınızda siteniz eski sıralamasına gelmeyebilir. Bunun yerine anahtar kelimede ana sayfanıza SEO çalışması yapabilir ve bilhassa sosyal mecralarda çalışma yapabilirsiniz.

   Bu çalışmaların devamında da siteniz için sağlayacağınız faydalar ve içerikler sıralamalarda eski etkisini gösterecektir. Eğer sizin için önemsiz bir etiket içerikleri varsa bunları ana sayfadan değil farklı bir sayfadan yapabilirsiniz.

  Cevapla

  Google aramalarında 1. sıradayken 3. sıraya düştüm Sorusunu Cevapla