Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  979 Görüntülenme

ben film sitesi yönetiyorum. Ssiteme içerik eklemeyi 1 ay zorunlu olarak durdurmak zorunda kaldım ve şimdi yine başladım. Sitemin 3.7k backlinki var ve 13/23 da/pa değerleri var. 1 haftadır güncel film ekliyorum günde 6 adet belirli saatlerde. Search Console'dan de dizine eklenmesini istedim. Pingleme eklentisi de kurdum fakat son 1 haftadır 1 filmim bile indexlenmedi. Günlük 50-100 hit alıyorum. Acaba indexlenmesi için ne yapmam gerekiyor?

 • 1
 • 1
 • Film Sitesi İndex Sorunu için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   29 Mayıs 2021, 00:17

   1

   Merhabalar,

   Uzun süre kapalı kalan web siteleri için herhangi bir statü kodu belirlemediğinizde otomatik olarak 404 hatası alabilmektedir. Bu nedenden dolayı sitenizi Google botları taramıyor olabilir.

   Önerimiz sitenizin güncelliğini korumanız yönünde olacaktır. Ek olarak farklı sorunlar olabileceğini belirtmek isterim. Peki nedir bu sorunlar?

   - Sitenizin tarama bütçesini etkileyen 404 Errors, 302 & 301 Redirect sayfalar bulunuyor olabilir,
   - Paylaşmış olduğunuz dizi veya film sayfaları DMCA tarafından engel yemiş olabilir,
   - Sitemap.xml dosyanız güncellenmiyor olabilir,
   - Robots.txt dosyanızda sitemap.xml dosyanızı belirtmemiş olabilirsiniz.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   16 Haziran 2020, 15:13

   1

   İndexleme için uyguladığınız yöntem faydalı olabilecektir ancak, hızlı indexlenmemesinin bir sebebi arama motoru botları düzenli içerik ürettiğiniz sürece belki her gün web sitenizi ziyaret ederek yenilikleri gözlemleyebiliyordu ancak 1 ay boyunca sitenizde bir değişiklik/güncelleme tespit etmediğini için ziyaret sıklığını azalatmış olabilir.

   İndexlenmesini istediğiniz sayfaların herhangi bir engele (robots engelleme, noindex, sunucu engelleme gibi) takılmadığına emin iseniz zaman içerisinde indexlenecektir.

   Gelişmelerden bizleri haberdar edebilirsiniz.

  Cevapla

  Film Sitesi İndex Sorunu Sorusunu Cevapla