SEO Hocası'na Sor

Etiket Sayfasında İçerik Sayısını Nasıl Değiştirebilirim?

Egokcek18
Egokcek18
Sayfalama Sistemi 3 sene önce 750 Görüntülenme

Merhabalar, wordpress blogumda yazılarımda etiketleme yaptığımda siteadi.com/tag/etiket şeklinde link oluşturuyor. Ancak linke girdiğimde sadece 1 adet içerik görüntüleniyor. ve bu içerik siteadi.com/tag/etiket her ne olursa olsun değişmiyor sabit 1 adet içerik veriyor. Aynı etiketi siteadi.com/etiket şeklinde manuel olarak linke gittiğimde ise sadece bazı etiketlerde sonuca ulaşıyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Sorunu görmeniz açısından link paylaşacağım yasak ise bu satırı siliniz. blog: pckurt/com

Etiket Sayfasında İçerik Sayısını Nasıl Değiştirebilirim? için Yanıtlar

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 11 Mayıs 2020, 11:51

    WordPress’te bir etiket oluşturduğunuzda otomatik olarak yeni bir etiket sayfası oluşturulur. Bu durumda da 2 benzer sayfa oluşmuş olacaktır. Bunun engellenmesi için kullanmış olduğunuz WordPress SEO eklentileri üzerinden 1 tane gördüğünüz etiket sayfasının noindex ile arama sonuçlarında görünmemesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda 1 adet içerik görünen etiket sayfanız zayıf içerikli sayfa olarak görünmeyecek ve arama motorları diğer sayfanızı baz alacaktır.

    Bir diğer çözümü ise her seferinde yeni etiket oluşturmak değil, etiketlerinizi kategorilendirerek yeni oluşturacağınız yazılara mevcut etiket tanımlamaları yapılması şeklinde olabilir. Böylelikle etiket sayfalarınızda içerikler yer alarak güçlenecektir.

Cevapla

Etiket Sayfasında İçerik Sayısını Nasıl Değiştirebilirim? Sorusunu Cevapla

Etiket Sayfasında İçerik Sayısını Nasıl Değiştirebilirim? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla