Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  1571 Görüntülenme

web sitemde bulunan yazılar için site içi linkleme yapmak istiyorum. Fakat hedef anahtar kelimeme vereceğim link etiket sayfası olacak. Etiket sayfasına site içi linkleme yapmamın SEO tarafından artıları ve eksileri nelerdir?

 • 1
 • 1
 • Etiket Sayfası İçin Site İçi Linkleme Yapmak için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   16 Temmuz 2021, 12:46

   1

   Merhaba,

   Belirttiğiniz kullanım genellikle haber sitelerinde sık karşılaştığımız bir durum. Doğru değerlendirme yapılmazsa sitenize zarar verebilir. Genellikle etiket sayfalarının hızlı yükseldiği gözlemlenirken asıl statik sayfaların önüne geçerek index kalitesini bozarlar. İlk olarak ziyaretçilerin etiket sayfalarından sitenize giriş yapmasını isteyip istemediğinizi belirlemelisiniz. Çünkü bu durum negatif kullanıcıdeneyimi demektir. Siteden hemen çıkma oranınızı etkilerden genel olarak etiket sayfaları haricindeki sayfaların sıralamalarını ciddi şekilde düşürebilir. Etiket kullanımını genellikle “noindex” şekilde barındırmanın mantığı buradan gelir.

   Berin Sur
   Berin Sur

   22 Nisan 2021, 08:49

   1

   Merhabalar,
   Bu durum etiketleme şekline göre değişiklik göstermektedir.
   Eğer çok fazla etiket kullanıyorsak ve aynı kategorideki yazıları aynı etikete etiketliyorsak, bu şekilde etiketlerimiz birde index alıyorsa, web sitemiz için büyük problem yaratabilmektedir. Ancak az sayıda içeriğimiz için kategori açmak istemiyorsak ve hepsini aynı linkte toplamak istiyorsak bu senaryoda sakıncalı olmayabilir.

   Sorunuzun cevabına gelecek olursak, bu durum ilk senaryoda zararlı, ikinci senaryoda ise az faydalıdır.

  Cevapla

  Etiket Sayfası İçin Site İçi Linkleme Yapmak Sorusunu Cevapla