Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1541 Görüntülenme

Bir tanıtım yazısı hazırlayıp link almak yerine, örneğin bir blog ya da haber sitesinde daha önceden yayınlanmış ve Google tarafından indexlenmiş eski bir yazının haberin veya makalenin içinde geçen anahtar kelimeden ilgili sayfamıza link almak fayda sağlar mı?

Saygılar, Teşekkürler...

 • 1
 • 1
 • Eski Yazılardan Link Almak Ne Derece Faydalı? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   22 Haziran 2021, 11:13

   1

   Merhaba,

   Web sitemizin backlink çalışmalarında en çok dikkat etmemiz gereken etkenlerden biri de, backlink aldığımız içeriğin güncel olmasıdır.

   Google, web sitemizin backlink sayısından çok, backlink aldığımız web sitenin domain otoritesine ve içeriğin güncelliğine bakmaktadır. Sorunuzu bu şekilde ele alacak olursak, yaptığınız işlem web sitenize beklediğiniz gibi bir fayda sağlamayacaktır.

   Bu nedenle, eski içeriklere yönelmektense bahsettiğiniz gibi tanıtım yazısı hazırlayıp, bu yazıları kaliteli ve web sitenizle alakalı web sitelerde yayınlatmak gibi yöntemler tercih etmeniz, backlink çalışmalarınızın verimliliğini oldukça artıracaktır.

   admin
   Admin

   26 Haziran 2015, 15:03

   1

   Merhabalar Oğuz Bey;

   Bu yöntem ile fayda sağlamayacaktır. Hatta yazı içeriği sitenizden bağımsız bir hizmeti anlatıyorsa bunun bir etkisi olmayacaktır. Google tarafından güncellik ve doğallık son derece önemli bir kriterdir. Eskiden backlink sayınız rakibinizin backlinklerinden 1 fazla olsa bile sıralamalara etki etmekteydi. Ancak şuanda 10.000 niteliksiz backlinktense güncel ve nitelikli 1.000 adet backlink sitenize daha fazla fayda sağlamaktadır. Burada rakamlar örnek olarak verilmiştir. Bu nitelik sitenin durumuna göre değişebilmektedir. Ancak güncellik ve kaliteli backlinkler elde etmek eskiden index almış bir URL den link almaktan çok daha fazla fayda sağlayacaktır.

  Cevapla

  Eski Yazılardan Link Almak Ne Derece Faydalı? Sorusunu Cevapla