Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  2000 Görüntülenme

Eski Web sitemde çok sayıda faydalı ve zararlı backlinkler var, uzun süredir site kullanılmıyor her hangi bir sıralaması yok. Eski sayfamdaki kaliteli backlinkleri nasıl değerlendirebilirim?

 • 1
 • 1
 • Eski Sitedemdeki Backlinklerin Değerlendirmesi için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   22 Nisan 2021, 09:15

   1

   Merhaba,

   Sorunuzda yazdığınız üzere, kaliteli ve zararlı backlinkleri nasıl ayırt edeceğinizi bildiğinizden bu aşamayı atlıyorum.

   Eski sitenizdeki yararlı backlinkleri direkt olarak geri almanın bir yolu maalesef ki yok. Ancak, bu sitelerin her birini ziyaret ederek ve site sahibine web sitenizi taşıdığınızı, artık eskisine erişemediğinizi ve sitenize olan bağlantılarını güncellemek için bir dakika ayırabilirlerse çok memnun olacağınızı açıklayan bir e-posta gönderebilirsiniz.

   Bu maili iletirken alacağınız olumlu sonuç oranının daha yüksek olması için, eski sitenizin backlink alan bağlantısını, eski web sitenize bağlantı veren sayfayı ve ayrıca yeni açtığınız sitede bağlamak istediğiniz yeni URL'yi ekleyin.
   Web sitesi sahibinin yapması gereken ne kadar az iş olursa, konuyla ilgilenme oranı da o kadar yüksek olur.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   4 Mayıs 2018, 14:25

   1

   Eski veya yeni sitenizde hiç farketmez ne türde backlink aldığınız önemlidir. Zararlı backlinklerinizi araçlar ile tespit edip, bağlantı reddet kısmından engellemenizi tavsiye ediyorum. Eski aldığınız backlinkleri aldığınız site üzerinden değerlendiriniz sektörünüz ile uyuşmuyorsa kaldırmanızı tavsiye ediyorum.

  Cevapla

  Eski Sitedemdeki Backlinklerin Değerlendirmesi Sorusunu Cevapla