SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Eş Anlamlı Kelimelerle Makale Özgünleştirme

-2
Murat
Murat
Duplicate Kontrolü 6 sene önce 1438 Görüntülenme

Merhaba,

Metin içerisindeki kelimeleri eş anlamlılarıyla değiştirip makaleyi özgünleştirme yöntemine nasıl bakıyorsunuz? Google bu duruma nasıl bakıyor? Özgün olarak mı görüyor yoksa sahtekarlık mı seziyor?

Eş Anlamlı Kelimelerle Makale Özgünleştirme için Yanıtlar

 • Z. Kaya
  0
  Z. Kaya 1 Aralık 2017, 11:20

  Google’dan eş anlamlı kelimeler veritabanı bulup bunu kullanarak makale özgünleştirme yapınca bazen saçma veya anlaşılmaz sonuçlar alınmaz mı? Mesela siyah / kara, ev / hane, plaj / çimerlik, telefon / alısün, millet / ulus, vb. her zaman ayrı şekilde kullanılmayabilir. Kara gözlü ile siyah gözlü aynı tesiri yapmayabiliyor di’mi?

 • admin
  0
  Admin 21 Nisan 2014, 12:42

  Merhabalar Murat Bey.

  Bahsettiğiniz makale özgünleştirme için kullanılan işlemde tam olarak farklı anlamlarla içerikleri ve kelime öbeğini değiştirerek kullanma (spinleme) olarak da denilebilir.

  Bu konuyla ilişkin olarak bu yöntem uzun zamandır kullanılıyor ve içeriklerin tamamının olmasada bir kısmının kopya içerik olduğu bariz olarak belli oluyor.

  Bu konuda net bir cevap olarak eğer websiteniz “Mevduat sitesi” gibi sadece basın konularını ilgilendiren ve “değişmez” olarak belirtilen makaleler hariç bu yöntemi kullanmanız Google nezdinde iyi olmayacaktır.

  Eğer makale konusunda zorluk çekiyor ve geliştirme yapamıyorsanız makale desteği isteyebilir yada okuduğunuz yazıyı kendi düşünceleriniz ve özetle yorumunuzu katarak geliştirmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır.

  Konuyla ilgili olarak iki makalemizi okuyabilirsiniz.

  Nasıl %100 SEO Uyumlu Makale Yazılır ? : http://www.SEOhocasi.com/nasil-SEO-uyumlu-makale-yazilir/
  SEO Uyumlu Makale Yazmak: http://www.SEOhocasi.com/SEO-uyumlu-yazi-yazmak/

Cevapla

Eş Anlamlı Kelimelerle Makale Özgünleştirme Sorusunu Cevapla

Eş Anlamlı Kelimelerle Makale Özgünleştirme ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla