Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1698 Görüntülenme

Öncelikle böyle bir şey yaptığınız için teşekkür ederim.

Merak ettiğim şey örneğin SEOhocasi.com'un web sitesine Google'dan gelen ziyaretçilerin hangi kelimelerden geldiği. Ya da hepsiburada.com'un web sitesine Google'dan giden kişiler hangi anahtar kelimelerden gidiyor? Bunu nasıl öğrenebiliriz?

Şimdiden teşekkür ederim böyle bir servisi kullanıcılara sunduğunuz için.

 • 1
 • 1
 • En Çok Trafik Alınan Anahtar Kelimeleri Nasıl Öğrenebilirim? için Yanıtlar

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   3 Nisan 2020, 18:42

   1

   Merhabalar Fatih Bey,

   En çok trafik çektiğiniz kelimeyi görmeniz mümkündür. Web sitenizin Search Console yetkisi var ise, "Performans > Arama sonuçları" kısmından trafik çektiğiniz kelimeleri, trafik çektiğiniz kelimelerin kaçında web siteniz görünmüş ve bu görünmelerden kaç kere tıklanma aldığınızı görebilirsiniz.

   Bir başka sitenin kullandığı anahtar kelimeleri, kelimelerin aranma hacimleri vb. gibi bilgileri ie Ahrefs ve SEMRush gibi toollardan elde edebilirsiniz.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   14 Ağustos 2015, 16:48

   1

   Merhabalar Fatih Bey;

   En çok trafik alınan anahtar kelimeleri elbette öğrenebilirsiniz. Bunun için merak ettiğiniz sitenin Google Analytics yetkisinin mail adresinize tanımlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu verileri elde edemezsiniz.

   Analytics yetkiniz var ise bu bilgileri öğrenmek için Analytics menüsünden sırasıyla "Edinme > Tüm Trafik > Kanallar" yolunu izlediğinizde karşınıza bir takım veriler gelecektir. Burada Google Ads'ten, organikten ve doğrudan sitenize gelenleri bulabilirsiniz. "Organik Arama" ya tıkladığınızda organikten hangi kelimelerden sitenizi ziyaret edenleri bulabilirsiniz.

  Cevapla

  En Çok Trafik Alınan Anahtar Kelimeleri Nasıl Öğrenebilirim? Sorusunu Cevapla