Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1254 Görüntülenme

katıldığım bir seminerde konuşmacıdan SEO Visibility terimini işittim, fakat ne demek olduğuna dair bir fikrim yok, rica etsem açıklayabilir misiniz?

 • 1
 • 1
 • SEO Visibility (SEO Görünürlüğü) Nedir? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   3 Haziran 2021, 11:27

   1

   Merhaba,

   SEO Visibility metriği, farklı etki alanlarının çevrimiçi performansını ölçmek ve karşılaştırmak için Searchmetrics tarafından geliştirilmiştir.

   Bir web sitesinin görünürlüğünü ölçmek için kullanılan bu metriğin hesaplanması, ilgili anahtar kelimelerin arama hacmi ve bir web sitenin URL'lerinin sıralama konumları ve sıklıkları hakkında bilgiler dahil olmak üzere birkaç farklı veri noktasını içermektedir.
   Bu , Google, Bing ve diğer arama motorlarının organik arama sonuçlarında URL'lerin bu anahtar kelimeler için ne sıklıkta ve nerede sıralandığı anlamına gelir. Böylece, Tıklama Oranını (CTR) hesaplamaya katkıda bulunur.

   Özetleyecek olursak, SEO Görünürlüğü (SEO Visibility), masaüstü bilgisayarlarda arama motorlarına sorgu girildiğinde bir web sitesinin organik arama sonuçlarında ne kadar görünür olduğu bilgisini bize verir.

   Fatih Dikmen
   Fatih Dikmen

   15 Ağustos 2019, 16:38

   1

   SEO visibility Türkçe olarak çevirdiğinizde SEO görünürlüğü yani bulunabilirlik oranı olarak da nitelendirilebilir. Arama motorları üzerinde bulunabilirlik oranını gösteren ve ölçümleyen bu terim için özel olarak oluşturulan SEO araçlarından yararlanabilirsiniz.

   SEO VİSİBİLİTY (GÖRÜNÜRLÜK/BULUNABİLİRLİK)
   Arama motorları üzerinde internet siteniz için yaptığınız SEO çalışmalarının metrik olarak nasıl fayda sağladığını kolayca ölçüm yapabileceğiniz SEO visibility puanı aynı zamanda rakiplerinizle aranızdaki domain, sosyal medya, backlink, backlink çeşitliliği oran puanları farklarını da göstermektedir.

   SEO visibility puanını ölçmek için kullanabileceğiniz araçların başında Search Metrics platformunun Suite aracını tercih edebilirsiniz.

  Cevapla

  SEO Visibility (SEO Görünürlüğü) Nedir? Sorusunu Cevapla