Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1902 Görüntülenme

sitede yer alan site analizinde, sonuçlarda gözüken "kelime tutarlılığı" tablosu ne anlama gelmektedir. İlgili kelimelere karşılık kırmızı çarpı işaretleri gösterilmektedir.

 • 1
 • 1
 • Kelime Tutarlılığı için Yanıtlar

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   23 Mart 2020, 17:14

   1

   SEO Analiz kısmında yer alan kelime tutarlılığı, sitenizin eşleştiği anahtar kelimelerin başlık, açıklama metni gibi kısımlarda ki yer alması durumunu kontrol etmektedir. Bu aşamada sizlere LSI tekniğinden de bahsetmek isterim.

   Kelime açılımı olarak Latent (Örtülü/Gizli/Belirti Olmayan) Semantic (Anlamsal) Indexing (İndeksleme) içerikte ki anlamsal kurgunun net olarak kurulup kurulmadığını, içeriğinde bağlaçları çıkardıktan sonra (ile, ve, için vs.) makale yapısının hedeflenen konuya uygun olup olmadığını hedefleyen bir biçimdir.

   Biraz daha açacak olursam Google botları arama sonuçlar sayfasını tararken her sayfayı teker teker indeksler ve her indekslediği sayfada kullanıcıların aramalarıyla anlamlandıracak kelimeleri arar. Bu indeksleme sürecinde bazı kelimelerin çoğunlukla beraber kullanıldığını ve bu bazı kelimelerin sayfada en çok kullanılan kelime (keyword) olmamasına rağmen kullanıcıların ihtiyacını karşıladığını fark eder ve kelimeleri anlamsal bir bağ olarak görür. Bu anlamsal bağ ile bağlanan kelimelerden biri arandığında sayfa içerisinde aranan kelime geçmiyorsa bile anlamsal bir bağ olduğu için o sayfayı gösterir. Burada arama motorunun amacının kullanıcılara en doğru sonucu karşısına çıkartmak olduğunu anlıyoruz.

  Cevapla

  Kelime Tutarlılığı Sorusunu Cevapla