Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1307 Görüntülenme

Rakip bir sitede seçilmiş olan keywordler eğer açıkça kaynak kodunda açıkça görülmüyor ise nasıl anlaşılabilir?

 • 1
 • 1
 • Rakip Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulabiliriz? için Yanıtlar

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   26 Mart 2020, 20:08

   1

   Rakiplerimizin hedeflediği anahtar kelimeleri tespit etmek, kendi stratejik planlamamızı oluşturmamızda önemli katkılar sağlar. Rakiplerimizin belirlenmesinin ardından yapmamız gereken; rakiplerimizin hedeflemiş olduğu anahtar kelime veya anahtar kelimeleri tespit etmektir. Peki bunu nasıl yapacağız?

   Çeşitli toollar üzerinden rakip anahtar kelime analizi yapılmakta. Tool dışında, rakiplerin kategori sayfalarını analiz etmek, tool kullanmadan anahtar kelime analizi yapmamızda işe yarayabilir. Fakat daha da isabetli sonuçlar almak istiyorsanız mutlaka tool kullanmalısınız. Tarafımızca önerdiğimiz toollar; Ahrefs ve SEMRush.

   Bu iki tool kesinlikle en iyi toollar listesine aday. "Rakibimiz hangi kelimeyi kullanmış?", "hedeflediği anahtar kelime SERP'de kaçıncı sırada yer alıyor?", "kullandığı anahtar kelimelerin ne kadar aranması var?" gibi soruların cevaplarını bu toollar sayesinde elde edebiliyorsunuz.

   Aydanur Tepe
   Aydanur Tepe

   25 Mart 2020, 12:37

   1

   Öncelikle rakiplerinizin hedeflemekte, çalışmakta olduğu anahtar kelimeleri tespit etmenin en basit ve hızlı yolu kesinlikle web sitesinde menüde yer alan kategori sayfalarına göz atmak olacaktır. Bu işlem sizler için yeterli değilse, herhangi bir tool üzerinden ki bu durumda sizlere önereceğim tool kesinlikle Ahrefs olacaktır, hali hazırda trafik çekmekte olduğu anahtar kelimeleri, en iyi sayfaları vs inceleyerek seçilmiş, hedeflenen anahtar kelimeleri rahatlıkla görebilirsiniz.

  Cevapla

  Rakip Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulabiliriz? Sorusunu Cevapla