SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Dış Linkler Nasıl Verilir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
2 sene önce 599 Görüntülenme

Sitemden başka bir siteye dış link vermek istiyorum, lakin bazı sitelerin URL leri çok uzun. Bende bit ly kullanarak bu URL leri kısaltıp o şekilde veriyorum. Sorum şu bu yöntem doğru bir yöntem mi? Eğer değil ise hangi şekilde vermeliyim? Cevap verirseniz çok sevinirim.

Dış Linkler Nasıl Verilir? için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 11 Haziran 2021, 16:07

  Merhaba,

  Burada ilk aşama olarak URL’lerinizi manuel ve SEO kurallarına uygun şekilde düzenlemek, web siteniz için en sağlıklısı olacaktır. Bu işlem sonrası dilediğiniz şekilde farklı sitelere link verebilirsiniz.

  Sağlıklı bir URL yapısı, oldukça sade ve anlaşılır biçimde olandır.

  Bunun dışında farklı bir site üzerinden URL kısaltıp link vermek, link verdiğiniz web sitenin backlink listesinde yer almamanızı sağlayacaktır. Backlink listesinde, URL kısaltmak için kullandığınız web sitenin linki çıkacaktır.

  Bu durumda bir diğer yorumda da belirtildiği gibi anchor text kullanarak link verebilirsiniz.

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 24 Mart 2020, 16:33

  Link kısaltma servisleri ile link verdiğinizde aslında sizin sitenizden çıkan bağlantı, link kısaltma servisine verilmiş oluyor. Link verdiğiniz sitenin backlink profili incelendiğinde sizin siteniz görünmeyebilir. Ancak bir diğer yöntem olan anchor text e link vererek de istediğiniz kelime üzerinden siteye link verebilirsiniz. Böylelikle uzun URL sayfanızda görünmeyecektir. Link verilecek kelime ne kadar alakalı olursa link vereceğiniz siteyi aynı doğrultuda etkileyecektir.

Cevapla

Dış Linkler Nasıl Verilir? Sorusunu Cevapla

Dış Linkler Nasıl Verilir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla