Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1040 Görüntülenme

İngilizce siteleri Türkçe'de çevirirsem ve çevirirken de minimal bir şekilde değiştirip yayınlarsam bir sıkıntı yaşar mıyım ayrıca o aldığım içerik de ki fotoğrafları kullanımım bana sıkıntı yaşatır mı?

 • 1
 • 1
 • Çeviri Sorunu Çözümü için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   22 Nisan 2021, 11:14

   1

   Diller arası çeviri yaparak yayınladığınız yazılarda doğrudan kopya sorunu yaşamazsınız. Ancak bu işlemi sadece siz yapmıyorsanız diğer çeviri yapıp yayınlayan siteler ile kopya duruma düşebilirsiniz. Bu durumda siteniz genel olarak otoriterlik bakımından zarar görebilir. Ancak çeviri sırasında farklı sitelerin de benzer işlemi yaptığını düşünerek özgünleştirecek düzeyde değişiklikler ile yapacağınız çeviriler uzun vadede daha sağlam bir çözüm olacaktır.
   Görsel kullanımı konusunda telif hakkı konusuna dikkat ettiğiniz sürece sorun olmayacaktır. Ancak sitenizdeki içerik ve görsel farklı sitedeki aynı içerikte de bulunuyorsa kullanıcı bunu fark ettiğinde metnin tamamen kopyalandığı izlenimine kapılabilir. O nedenle içerik ve görsel kullanımında daima özgün olunmasını önermekteyiz.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   21 Haziran 2018, 16:27

   1

   sıkıntı olarak şöyle yaşarsınız kullanıcılara tam net olarak kaliteli içerik sunmamış hatta okumak yerine kapatmayı tercih ettirmiş olabilirsiniz. Kopya görsel olarak sorun yaratır görsel arama sonuçlarına yansımayabilir ve sayfa değerini düşürür.

  Cevapla

  Çeviri Sorunu Çözümü Sorusunu Cevapla