Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1132 Görüntülenme

e ticaret sitemdeki kategorilerin canonical etiketlerinin tamamının aynı olduğunu tanıtım yazısı aldıktan sonra öğrendim ve wm tools da product/path gibi bir yere linkleme yapıldığı gözüküyor. Kategorilerimin canonical etiketlerini değiştirmeme rağmen bu durum değişmedi ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Bir de OpenCart siteme eklediğim dış etiketler sıralamalarda kategoriler yerine çıkıyor, kategorilere linkleme yaptığım halde kategoriler çıkmıyor bunu nasıl halledebiliriz? Saygılarımla...

 • 1
 • 1
 • Canonical Etiketi Her Sayfada Aynı Sorun Olur mu? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   17 Ekim 2014, 18:44

   1

   Sitenizde tüm canonical etiketlerinin aynı olması büyük bir SEO sorunudur. Bu sorunu düzelterek atlatmışsınız fakat sitenize "dışarıdan" gelen bağlantıların olduğunu söylüyorsunuz. Bu bağlantılar ise sitenize dışarıdan geliyorsa disavow aracıyla engelleyebilir ve bir zaman sonra da indexlerinizin düzeldiğini görebilirsiniz.

   Kategorilerin ve etiketlerin indekslenip indekslenmediğini kontrol edin. Eğer kategorileriniz için "noindex" yada robots.txt dosyası içerisinden bir engelleme durumu barındırıyorsa bu engellemeleri de kaldırabilirsiniz.

  Cevapla

  Canonical Etiketi Her Sayfada Aynı Sorun Olur mu? Sorusunu Cevapla