SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Canonical Etiketi Her Sayfada Aynı Sorun Olur mu?

Hayri Yanık
Hayri Yanık
Canonical 3 sene önce 37 Görüntülenme

Merhabalar, e ticaret sitemdeki kategorilerin canonical etiketlerinin tamamının aynı olduğunu tanıtım yazısı aldıktan sonra öğrendim ve wm tools da product/path gibi bir yere linkleme yapıldığı gözüküyor. Kategorilerimin canonical etiketlerini değiştirmeme rağmen bu durum değişmedi ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Bir de OpenCart siteme eklediğim dış etiketler sıralamalarda kategoriler yerine çıkıyor, kategorilere linkleme yaptığım halde kategoriler çıkmıyor bunu nasıl halledebiliriz? Saygılarımla…

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Canonical Etiketi Her Sayfada Aynı Sorun Olur mu? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • admin
    Admin 17 Ekim 2014, 18:44

    Merhabalar,

    Sitenizde tüm canonical etiketlerinin aynı olması büyük bir SEO sorunudur. Bu sorunu düzelterek atlatmışsınız fakat sitenize “dışarıdan” gelen bağlantıların olduğunu söylüyorsunuz. Bu bağlantılar ise sitenize dışarıdan geliyorsa disavow aracıyla engelleyebilir ve bir zaman sonra da indexlerinizin düzeldiğini görebilirsiniz.

    Kategorilerin ve etiketlerin indekslenip indekslenmediğini kontrol edin. Eğer kategorileriniz için “noindex” yada robots.txt dosyası içerisinden bir engelleme durumu barındırıyorsa bu engellemeleri de kaldırabilirsiniz.

Canonical Etiketi Her Sayfada Aynı Sorun Olur mu? Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X