Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1378 Görüntülenme

yaklaşık 2 yıldır blogumu güncel tutmuyordum. Daha önce 1 yılda 300 civarlarında makale girerken son 2 senede sadece 68 yazı girildi. Bu süreçte yazılar çalınmış ve diğer bloglar üzerinde aynen kelimesi kelimesi yayınlanmış. 5 k olan hit o zamanlardan beri 200 e düştü. Yani Google yazılarımı çalıntı görüyor. Sıralamalarda da çalıntı yazılar daha önde. Bu yöntemle günlük 3k hit getiren kelimelerden silindim. Nedeni nedir, ne yapılmalıdır?

 • 1
 • 1
 • Blogumun Sıralamalarda Gerileme Nedendir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   13 Mart 2015, 07:22

   1

   Merhabalar Mustafa Bey;

   Blog yada web siteleri güncel tutmak oldukça önemlidir. Daha önemlisi ise güncel tutarken tamamen özgün içeriklere önem vermektir. Özgün içerikler Google tarafından doğal olarak algılanıp sitenizin SEO değerini üst seviyede tutacaktır. Bu durumda popüler, iyi ve kaliteli içerikler giriyorsanız blogunuzu güncellemediğiniz bu süre zarfında organik aramalarda bulunan içeriklerinizin birebir olarak kopyalanması oldukça doğal bir durumdur. Çünkü herkes özgün içerik üretemediğinden dolayı daha kolay bir yol olan sizin yazılarınızı kopyalayarak başka sitelerde yayınlama yoluna gitmektedirler. Bu durumda eğer önce sizin yazınız indexlenmiş ise aynı yazı kopyalansa dahi Google diğer siteyi kopya içerik olarak görüp değerini düşürecektir. Ancak uzun bir zamandır güncel olmayan sitenizin değeri de düştüğünden dolayı şuanda en fazla sizin sitenizi etkilemektedir.

   Bu sorunun çözümü için, içeriklerinizi kopyalayan siteleri Google'a şikayet edebilirsiniz. Bu hizmetin linkini aşağıda bulabilirsiniz.

   https://docs.google.com/forms/d/1Pw1KVOVRyr4a7ezj_6SHghnX1Y6bp1SOVmy60QjkF0Y/viewform

  Cevapla

  Blogumun Sıralamalarda Gerileme Nedendir? Sorusunu Cevapla