SEO Hocası'na Sor

Bloğumun Adını Değiştirmek İstiyorum Sorun Olur Mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Kriterleri 6 sene önce 683 Görüntülenme

Size bir sorum olacak. Benim bloğumun ismi bana biraz uzun gibi gelmeye başladı. Bloğun ismi değiştirmeyi düşünmeyi başladım. Yaklaşık bir aydan beri bloğu Google’ye indexlemeye çok çalıştım, bir çok ping sitelerinde pingleme yaptım, bazı sitelerde yorum atarak reklamımı yaptım . Bloğun ismini değiştirmem bu kadar emeğin çöpe gidip en baştan başlamamı gerektirir mi ? Bloğun linkinide değiştirmem gerektiğinden asıl bu sorunun olabileceğinden korkuyorum. Aslında başta sormam lazımdı ama bu dediklerim yani bloğun ismini ve linki değiştirmek mümkün mü?

İlgilenirseniz minnettar olurum.

Bloğumun Adını Değiştirmek İstiyorum Sorun Olur Mu? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 23 Ekim 2014, 20:39

    Merhabalar,

    Bloğunuzun adresini değiştirmek sitenizin yeniden indekslenmesine sebebiyet verecektir. Google blogspot üzerinden bir domain’e yönlendirmede ücretsiz olarak hosting imkanı sağlamaktadır. Eğer net olarak bir taşıma işlemi yapacaksanız bloğunuzu farklı bir domain’e yönlendirebilir ve aynı içeriklere ve sıralamalara küçük bir kayıpla tekrardan ulaşabilirsiniz.

    Bloğunuzun adının kısa olması, akılda kalıcı olması ve arayanların sizi çok basit bir şekilde bulabilmesi için daha önce alınmamış basit alan adları yani domainleri tercih edebilirsiniz.

Cevapla

Bloğumun Adını Değiştirmek İstiyorum Sorun Olur Mu? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla