Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  4486 Görüntülenme

bir Domainin banlı olup olmadığını nasıl anlarız? Birkaç ban sorgulama sitesi var ancak hepsi farklı gösteriyor. Bunu çok güvenilir bir yer var mı? Domainin banlı olup olmadığı benim için çok önemli ve ne yapmalıyım?

 • 1
 • 1
 • Domainin Banlı Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz? için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 10:16

   1

   Merhabalar,

   Verilen cevaplara ek olarak bir kaynak ve parametre daha paylaşmak istiyorum. Alan adımızı aldıktan sonra eğer Türkiye içerisinde bir trafik hedefimiz var ise, "internet2.btk.gov.tr/sitesorgu" adresi üzerinden BTK ban veyahut ceza sorgulama sağlayabiliriz. Duruma göre talepte bulunup kaldırılması adına adımalarıda rahatlıkla bu web sitesi üzerinden sağlayabilirsiniz.

   admin
   Admin

   30 Mayıs 2014, 18:41

   1

   Bir domainin banlı olup olmadığını anlamak ilk satın alırken yada araştırma yaparken zordur fakat domaine ait bir kaç araştırma yapılarak bu tahminler net olarak yürütülebilir... Bunları maddeler halinde yazacak olursak;

   Indexsiz URL olarak kontrolünü yapın: https://www.seohocasi.com/indexsiz-url-sayisi/ adresindeki makaleden yardım alabilirsiniz.

   Backlink kontrollerini yapın: https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/ adresindeki backlink sorgulama araçlarından faydalanabilirsiniz.

   Diğer AdSense yada farklı banlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için her arama motoruna kayıt yapabilir, arama motorlarından yeni bir hesap oluşturduktan sonra sitenin içeriğini de kontrol ederek yayın hayatına geçebilirsiniz.

   Alınan backlinkler ve archive.org adresindeki sitenin eski durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz...

  Cevapla

  Domainin Banlı Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz? Sorusunu Cevapla