SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Domainin Banlı Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
8 sene önce 2863 Görüntülenme

bir Domainin banlı olup olmadığını nasıl anlarız? Birkaç ban sorgulama sitesi var ancak hepsi farklı gösteriyor. Bunu çok güvenilir bir yer var mı? Domainin banlı olup olmadığı benim için çok önemli ve ne yapmalıyım?

Domainin Banlı Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz? için Yanıtlar

 • Cihat Murat YÜKSEL
  Cihat Murat Yüksel 31 Mayıs 2021, 10:16

  Merhabalar,

  Verilen cevaplara ek olarak bir kaynak ve parametre daha paylaşmak istiyorum. Alan adımızı aldıktan sonra eğer Türkiye içerisinde bir trafik hedefimiz var ise, “internet2.btk.gov.tr/sitesorgu” adresi üzerinden BTK ban veyahut ceza sorgulama sağlayabiliriz. Duruma göre talepte bulunup kaldırılması adına adımalarıda rahatlıkla bu web sitesi üzerinden sağlayabilirsiniz.

 • admin
  Admin 30 Mayıs 2014, 18:41

  Bir domainin banlı olup olmadığını anlamak ilk satın alırken yada araştırma yaparken zordur fakat domaine ait bir kaç araştırma yapılarak bu tahminler net olarak yürütülebilir… Bunları maddeler halinde yazacak olursak;

  Indexsiz URL olarak kontrolünü yapın: https://www.seohocasi.com/indexsiz-url-sayisi/ adresindeki makaleden yardım alabilirsiniz.

  Backlink kontrollerini yapın: https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/ adresindeki backlink sorgulama araçlarından faydalanabilirsiniz.

  Diğer AdSense yada farklı banlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için her arama motoruna kayıt yapabilir, arama motorlarından yeni bir hesap oluşturduktan sonra sitenin içeriğini de kontrol ederek yayın hayatına geçebilirsiniz.

  Alınan backlinkler ve archive.org adresindeki sitenin eski durumuyla ilgili bilgi alabilirsiniz…

Cevapla

Domainin Banlı Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz? Sorusunu Cevapla

Domainin Banlı Olduğunu Nasıl Öğrenebiliriz? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla