SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Domain yönlendirme zararları

0
Murat
Murat
Domain Yönlendirme 4 sene önce 1017 Görüntülenme

120 adet domainim var. Bir tane de e-ticaret sitem var. Bu 120 domaini satış yaptığım siteye yönlendirirsem ne gibi zararları olur ?
Google tarafından ban yer miyim?
Artıları ve eksilerini merak ediyorum.

Domain yönlendirme zararları için Yanıtlar

 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 21 Temmuz 2015, 22:18

  Merhabalar,

  120 adet domaini tek bir siteye yönlendirmeniz Google tarafından yada SEO anlamında size zarar vermez. Eğer bu domainleri 301 yönlendirmesi ile yönlendirirseniz Google bu domainlerin kaliteli olan backlinklerini seçip sadece bunları sizin sitenize yönlendirecektir. Bu noktada size zarar verecek olan yada spama kaçan backlinkler, çöp siteler elenmiş olacaktır. Tabi bunun için öncelikle bu domainlerin kendilerine özgü bir kaliteleri ve backlinkleri olması gerekmektedir. Eğer bu domain isimleri sadece alan adları için satın alınmışsa ve bunların üzerine herhangi bir web sitesi inşa edilmemişse, zaten kullanıcı ve Google tarafında herhangi bir değerleri olmadığı için size zararı ya da faydası da olmayacaktır. Bu domainler üzerinden size trafik gelmesi için kullanıcıların direk bu alan adını tarayıcıya yazıp buradan sizin sitenize erişmesi gerekmektedir.

  Bu şekilde bütün domainlerinizi ana siteye yönlendirmekten ziyade size fayda sağlayacağını düşündüğünüz alan adlarını paravan bloglar yada yan web siteleri olarak inşa edip bunların üzerinde de SEO çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde belirli bir kaliteye gelen web siteleri üzerinden kendi ana domaininize backlink almanız hem sektörel backlink olacağı için faydalı olacak hemde kendi backlink inşanızı kurgulamış olacaksınız. Bu domainler kendi alanlarında da sıralamalarda çıkacağı için serp arama sonuçlarında birden çok sonucu kullanıcılarınıza göstererek daha çok fayda sağlamış olursunuz.

Cevapla

Domain yönlendirme zararları Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla