Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1521 Görüntülenme

Benim özel domaini olan blogger tabanlı bir sitem var. Site ismini beğenmediğim için yeni bir domain aldım ve yeni bir blogger hostingi ile aynı konuları yayınlamayı düşünüyorum. Eski sitemde bulunan ve Google'da 1. sırada olan yazılar var. Eski siteme yeni link çıkışı olarak yeni siteye yönlendirme yapsam, yeni sitem bir anda günlük 500 tekil ziyaretçisi olacak ve doğrudan başka siteden gelen ziyaretçi, yani organik değil. Peki bunun yeni siteye zararı olur mu..

 • 1
 • 1
 • Blogspottan Yeni Siteye Yönlendirme Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   4 Aralık 2014, 08:28

   1

   Süreç geçtikçe yönlendirmeleri doğru bir şekilde yapmışsanız belli bir süre sonra sıralamalar yeni alan adıyla, hitler ise aynı düzeyde artışa geçecektir.

   Kemal
   Kemal

   26 Kasım 2014, 20:29

   1

   Cevabınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 15 gün önce 301 yönlendirmesi yaptım ama eski sitemde günlük 500 tekil vardi su anda yeni sitede 20 civarı. Dediğiniz gibi zamanla ziyaretçi sayisı normale dönecek midir?

   admin
   Admin

   26 Kasım 2014, 20:04

   1

   Blogspot sizlere ücretsiz subdomain alan adı ve hosting sağlayan bir blog/sosyal medya sistemidir. Blogspot belli bir süre sonrasında kendi bünyesinde alan adı yönlendirmesinde sitenize ücretsiz olarak hosting sağlayan, kontrol panelini ise mail üzerinden sağladığınız bir panel sunan Google'a bağlı bir sistemdir.

   Siteniz için özel bir domain satın aldığınızda ise tüm yönlendirmeleri ve sayfa oluşumunu Google sizler için sağlamaktadır. Alan adını Google'nin NS adreslerine yönlendirdiğinizde sitenizde 301 yönlendirmesi yani kalıcı bağlantı yönlendirmesi olacaktır. Kısmi olarak dalgalanma yaşasanız da 301 yönlendirmesi olduğu için siteniz belli bir süre sonra eski sıralamalarına geri gelecektir.

   Bunun için hiç kullanılmamış bir alan adı seçmenizi tavsiye etmekteyiz.

  Cevapla

  Blogspottan Yeni Siteye Yönlendirme Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla