Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1655 Görüntülenme

Anahtar kelimelerin spam'a düştüğü durumlar nelerdir? Bir de Domain değişikliği Google sıralamamızı ve site içi SEO yapısını etkiler mi?

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime Ve Spam İlişkisi için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   22 Nisan 2021, 09:42

   1

   Merhaba,

   Bir sayfadaki içeriğin tamamında aynı anahtar kelimeyi kullanırsak, anahtar kelime spam'ı ile karşı karşıya kalabiliriz. Sayfa ve içeriklerde başka anahtar kelimeler ve kelime öbekleri de kullanılmalıdır. Anahtar kelimeleri değiştirerek ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanarak, arama motoru sonuç sayfasında iyi bir sıralama yaparken, anahtar kelime spam'ı ile karşılaşma ihtimalimizi de ortadan kaldırmış oluruz.

   Domain değişikliğinde ise ilk etapta olumsuz etkilerle karşılaşılabilmektedir. Bunların önüne geçip en sağlıklı şekilde domain taşıma işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki unsurları göz önüne almalısınız:

   - Eski web sitenizi yedeklemek ilk yapacağınız aşama olmalı. Web siteniz WordPress altyapısına sahipse, yedekleme işlemi için Duplicator gibi eklentiler bulunmaktadır.

   - Yedekleme işlemindeki dosyaları, yeni alan adınıza ekleyin. Bunu yapmak için önce bir FTP istemcisi kullanarak etki alanına bağlanmanız gerekir. Kök klasörün boş olduğundan emin olun ve ardından arşiv ve yükleyici (yedekleme işleminde indirilen) dosyalarını bu klasöre yükleyin.

   - Artık sitenizi yeni etki alanına taşıdığınıza göre, değişikliği Google'a bildirmeniz gerekecek. Bu, Google'ın sitenizin yeni konumunu hızlı bir şekilde bulmasına ve arama sonuçlarında görüntülemeye devam etmesine yardımcı olacaktır.

   Yeni alan adınızı Google Search Console'a ekleyerek bu işleme başlayabilirsiniz.
   Google Search Console'da eski alan adınıza erişin (veya gerekirse ekleyin) ve ekranın üst kısmındaki dişli simgesini seçin. Bu, adres değişikliği aracını başlatacaktır.

   Yönergeleri doğru uygulamanız halinde, en az zararla web sitenizi taşımış olacaksınız.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   4 Nisan 2018, 11:05

   1

   anahtar kelimelere sayfa, kategori veya yazı içerisinde çok fazla belirtir ve ısrarla kelime yoğunluğunun artmasına sebep olursanız dezavantajı olacaktır. Domain değişikliği sıralama açısından olumlu veya olumsuz etkisini gösterecektir fakat site içi SEO çalışmalarını olması gerektiği gibi yapmanız durumunda sorun teşkil etmeyecektir.

  Cevapla

  Anahtar Kelime Ve Spam İlişkisi Sorusunu Cevapla