SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

iki domain tek site

İsmail Sağdıç
İsmail Sağdıç
10 sene önce 1724 Görüntülenme

iki tane domainim ama ben bir domaini kullanmak istiyorum diğer domain bu domaine yönlendirilsin istiyorum, buraya kadar sorun yok bunun nasıl yapıldığını biliyorum. Asıl sorum, bu işlemi yaptığımda iki domainin meyvesinden faydalanmak istemem yani örnek verecek olursam: birincisite.com ve ikincisite.com olsun, arama motoruna ikincisite.com yazdığımda birincisite.com görünsün(ikincisite.com’dan eser olmasın) istiyorum yani ikincisite.com dan eser olmasın ama meyvesini yiyebileyim. mümkün mü acaba? teşekkür ederim.

iki domain tek site için Yanıtlar

 • Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz 28 Mayıs 2021, 11:54

  Merhabalar, eğer iki domaininiz de birbiriyle alakalı ise bir tanesi 301 ile ana domaininize yönlendirirseniz yönlendirdiğiniz domainin gücü ana domaininize aktırılır. Bu durum da performansınıza olumlu etki sağlar.

 • ramazans
  Ramazans 11 Eylül 2011, 21:05

  teşekkür ederim. İstediğim cevabı aldım sanırım.

 • firari
  Firari 10 Eylül 2011, 06:46

  Yönlendirmeyi ancak frame hosting ile yapabilirsin. Yada ana dizine atacağın ufak bir yönlendirme kodu ile. Eğer meyve yemek istersen şöyle bir şey tavsiye edebilirim.

  ikincisite.com root dizinine yönlendirme kodu koyarsın. Koyduğun sayfaya meta ve keywords eklersin. Tek sayfalık sitemap hazırlayıp Google’ye tanıtırsın. En fazla bunları yapar sonuçları beklersin.

Cevapla

iki domain tek site Sorusunu Cevapla

iki domain tek site ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla