Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 sene önce  |  3154 Görüntülenme

iki tane domainim ama ben bir domaini kullanmak istiyorum diğer domain bu domaine yönlendirilsin istiyorum, buraya kadar sorun yok bunun nasıl yapıldığını biliyorum. Asıl sorum, bu işlemi yaptığımda iki domainin meyvesinden faydalanmak istemem yani örnek verecek olursam: birincisite.com ve ikincisite.com olsun, arama motoruna ikincisite.com yazdığımda birincisite.com görünsün(ikincisite.com'dan eser olmasın) istiyorum yani ikincisite.com dan eser olmasın ama meyvesini yiyebileyim. mümkün mü acaba? teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • iki domain tek site için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   28 Mayıs 2021, 11:54

   1

   Merhabalar, eğer iki domaininiz de birbiriyle alakalı ise bir tanesi 301 ile ana domaininize yönlendirirseniz yönlendirdiğiniz domainin gücü ana domaininize aktırılır. Bu durum da performansınıza olumlu etki sağlar.

   ramazans
   Ramazans

   11 Eylül 2011, 21:05

   1

   teşekkür ederim. İstediğim cevabı aldım sanırım.

   firari
   Firari

   10 Eylül 2011, 06:46

   1

   Yönlendirmeyi ancak frame hosting ile yapabilirsin. Yada ana dizine atacağın ufak bir yönlendirme kodu ile. Eğer meyve yemek istersen şöyle bir şey tavsiye edebilirim.

   ikincisite.com root dizinine yönlendirme kodu koyarsın. Koyduğun sayfaya meta ve keywords eklersin. Tek sayfalık sitemap hazırlayıp Google'ye tanıtırsın. En fazla bunları yapar sonuçları beklersin.

  Cevapla

  iki domain tek site Sorusunu Cevapla