Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1523 Görüntülenme

bir blogda Türkçe ve İngilizce olacak şekilde aynı içeriği yayınlayacağım. siteadiniz.com ve siteadiniz.com/en olarak ayırmam ve sadece paylaşımları bu şekilde yapmam doğru olur mu? WordPress sitemde sorun yaratmayacak şekilde nasıl 2,3 farklı dilde makale yazabilirim?

 • 1
 • 1
 • Blog Sitesinde Farklı Dillerde Paylaşım Yapmak için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   31 Mayıs 2021, 17:52

   1

   Evet dediğiniz gibi İngilizce içerikleriniz için /en altında paylaşımlarınızı yaparken Türkçe paylaşımları da direkt domain üzerinden yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken unsur ise sayfalar arasında hreflang etiketinin düzgün bir şekilde yerleştirilmiş olmasıdır. Örneğin Türkçe bir sayfada kendi dilini belirten, içeriğin İngilizce versiyonunu belirten ve canonical'ını belirten hreflang etiketleri olmalıdır.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   3 Nisan 2020, 17:41

   1

   Sitenizde yer alan içeriklerin farklı dil yapılarında sunmanız mümkündür. Türkçe dil yapısında sunduğunuz içeriği İngilizce dil yapısında /en dizini altında sunabilirsiniz. Burada gerçekleştirmeniz gereken bir işlem bulunmaktadır. /tr, /en gibi dil yapısına sahip URL’leriniz için hreflang etiketini kullanarak aynı içeriğin birden fazla dil yapısına sahip olduğunu arama motoru botlarına belirtebilirsiniz. Hreflang etiketi kullanımı için oluşturduğumuz rehber içeriğimizi inceleyerek işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  Cevapla

  Blog Sitesinde Farklı Dillerde Paylaşım Yapmak Sorusunu Cevapla