SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Blog sitem googlede sadece 5 sayfa çıkıyor?

0
Serkan Yazar
Serkan Yazar
Google Sıralama Değişimleri 5 sene önce 431 Görüntülenme

Merhaba,
site:siteadi.com şeklinde arama yaptırdığımda 50 küsür sayfa çıkması gerekirken 5 sayfa çıkıyor. Google Web Yöneticisi Araçlarını da kullanmama rağmen durum böyle! Sizce sebebi ne olabilir? Nerede hata yapıyorum? Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin, sizleri seviyorum!

Blog sitem googlede sadece 5 sayfa çıkıyor? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 5 Aralık 2014, 10:27

  Merhaba Serkan Bey,

  Öncelikle Google’da yaptığınız index aramasının son sayfasına gittiğinizde Google aşağıdaki gibi bir açıklama yazısı görüntülemektedir.

  “Size en alakalı sonuçların gösterilmesi için yukarıda görüntülenen 53 sonuca benzer bazı girişler çıkarıldı.
  İsterseniz, aramayı çıkarılan sonuçlarla birlikte tekrarlayabilirsiniz. ”

  Bu yazı üzerinden anlaşılabileceği üzere, nitelikli ve özgün sayılabilecek 53 sonucunuzun olduğu geri kalanın birbirini tekrar eden, otomatik üretilmiş niteliksiz sayfalar olduğudur. Google’ın bu uyarsındaki çıkarılan sonuçlarla birlikte arama tekrarlama linkine tıkladığınızda eksiksiz tüm indexlerinizi görebileceksiniz, ancak gizlenen linkleri incelediğiniz zaman kullanıcılar faydası olmayan, url içinde /search/ geçen yani arama terimlerini dahi index sayısına dahil etmiş bir yapıda sonuçları görüyor olacaksınız. Başta kullanıcılara sonrasında Google’a arama sonuçlarından veya gereksiz tekrarlarla oluşturulmuş sonuçları göstermemenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde sitenizin Google gözündeki değerini daha da arttırmış olacaksınız.

Blog sitem googlede sadece 5 sayfa çıkıyor? Sorusunu Cevapla