Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1329 Görüntülenme

Blog backlink nasıl alınmalıdır? Kendi sektörümüzdeki bloglardan mı alınmalıdır? Yorum yazarken isim kısmına anahtar kelimemiz mi, kendi ismimiz mi, yoksa sitenin adını mı yazmalıyız?

Teşekkürler

 • 1
 • 1
 • Blog Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   11 Temmuz 2015, 11:58

   1

   Merhabalar Abdullah Bey;

   Bir Blog'tan kaliteli backlink edinmenin en iyi yolu o blogun aktif ve sektörünüzle alakalı olmasıdır. 10 adet reklam dolu bir blog'tan tanıtım yazısı almak yerine, 1 adet her gün güncel olan siteden backlink almak daha mantıklı olacaktır. Ayrıca bu durum Google'ın gözünde spam olarak algılanabileceği için dikkat edilmesi gerekir.

   Tanıtım Yazısı veya sadece link alacağınız blog'tan PageRank'ın büyük olmasına bakmayın, yanıltıcı olabilir. Çünkü Google'ın Webmaster Ekibi neredeyse 2 yıldır PageRank güncellemesi yapmıyor. Bundan sonra da yapılmayacağını Matt Cutts tarafından belirtilmiştir.

   Kaliteli Backlink edinmek kolay değildir. Herkes bir yerden backlink edinebilir ama herkes başarı elde edemez. Başarılı olmak istiyorsanız sitenize bağlantı vereceğiniz yeri iyice analiz etmeniz gerekir.

   Bir de Yorum yazarak kaliteli backlink edinmek vardır. Bunun etkisi halen sürmektedir ve uzun bir zaman daha etki edecektir diye düşünüyorum. Tabi faydası olması için uymanız gereken birkaç kural var;
   - İlk olarak blog yazısını yazan kişiye saygı. Verdiği bilgi ilginizi çekiyorsa sonuna kadar okuyup anlamanız, ardından onunla alakalı yorum yazmanız. İlginiz çekmiyorsa "teşekkürler" gibi yorumlar yapmanız ne size fayda edecektir ne de blog yazarına. Zaten o blog yazarı bu yorumu ya kaldırır ya da site bağlantı vermez.

   - Yukarıda belirttiğim gibi, eğer içerikle alakalı yorum yazarsanız, yorumunuzun onaylanması hatta size bağlantı verilebilir.

   - Yorumdaki isimde anahtar kelime girmenize gerek yok, öyle ya da böyle size bağlantı verileceği için fayda sağlayacaktır.

   Bunları uygularsanız zaten kaliteli backlink edinir, başarı elde edersiniz.

  Cevapla

  Blog Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir? Sorusunu Cevapla