Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2064 Görüntülenme

Bir sitemiz var, bu sitenin Google'da bir sürü gereksiz indexi var ve site banlı durumda. Velhasıl biz bu sitenin tüm indexlerini silip, hatta mümkünse siteyi komple Google'dan silip tekrardan eklemek istiyoruz.
Bu işlem nasıl yapılır? Siteyi komple sileceğiz ve ardından sıfırdan yeni bir yazılım kurup index almaya nasıl başlarız? Bu süreç en kısa nasıl gerçekleşir ve ne kadar sürer

 • 1
 • 1
 • Bir Siteyi Komple Silip Yeniden Eklemek için Yanıtlar

   admin
   Admin

   16 Haziran 2015, 07:53

   1

   Merhaba Bilal Bey,

   İlk etapta Robots.txt ile sitenizin arama motorlarında kapatmanız gerekiyor. Bunu yaparak arama motorlarına sitenizin indexlenmemesini sağlayacağız. Bu işlemleri yaptıktan sonra webmaster tools araçlarından Google dizini altında bulunan URL’leri kaldır Google.com/webmasters/tools/url-removal?hl=tr&siteUrl aracını kullanarak sitenizdeki tüm index almış sayfaları kaldırınız. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ftp içerisindeki tüm sayfalarınızı silerek arama motorlarından tüm indexlerinizi kaldırabilirsiniz. Ancak bu durum sitenizin cezadan çıkacağı anlamına gelmez eğer site dışı hatalı yapılan çalışmalardan dolayı meydana gelmiş ise yeni sitenizi açtığınızda yine aynı şekilde ceza alabilirsiniz. Sitenizin hangi sebeple ceza aldığının tespit edilmesi gerekiyor. Eğer sitenize gelen zararlı backlinkler mevcut ise bu backlinkler tespit edilip Google disavow aracı ile engelleyebilirsiniz. Sitenizin filtrede olup olmadığını ve çözüm yollarını https://www.seohocasi.com/filtre-analiz-ve-tespit-islemi/ bu aracımızda bulabilirsiniz.

  Cevapla

  Bir Siteyi Komple Silip Yeniden Eklemek Sorusunu Cevapla