Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1822 Görüntülenme

Sitem daha çok görsel ve galeri üzerine bir site. Bu yazıları eklerken de WordPress panelinde biçim kısmından galeri kısmını seçiyorum. Yani standart dışında ikinci bir seçenek oluyor. Ancak Yoast SEO eklentisinde Taksonomiler kısmında yer alan Kategoriler Etiket Biçim bölümündeki Biçim kısmında noindex follow kutusu işaretli. Baktığım tüm Yoast kurulumu anlatan sitelerde bu kısım böyle olduğu için ben de böyle yapmıştım. Sizce bu ne derece doğru? Yoast'ta indexleme sadece takip et diye işaretlediğimiz bu kısmın anlamı nedir? Galeri ağırlıklı bir site için en doğru ayar hangisi acaba?

İkinci sorum ise, daha önce size robots.txt ve htaccess dosyalarımı göstermiştim ve siz çok yanlış olduğunu söylerek doğrularını bana iletmiştiniz (bunun için tekrar teşekkürler) benzer değişiklikleri wpconfig'de de yapmıştım aşağıda size bu dosyada da yaptığım değişiklikleri gösteriyorum yine bulduğum sitede bu ayarlar için güvenliği arttıran hızı iyileştiren diyordu sizce doğru ve sağlıklı bir kullanım mı?

 • 1
 • 1
 • Biçim Kısmının noindex Olması Doğru Mu? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   8 Ocak 2015, 18:54

   1

   Eğer kategorileriniz için ayrı bir taksonomi kullanıyorsanız ve sizin için önemi var ise bu biçimleri noindex etiketiyle engellenmesini tavsiye etmekteyiz lakin basit bir yapıya sahipse ve bu tür biçimlerin önemi yoksa önemsiz sayfaları indeksletip sayfanızın değerini düşürmek istemiyorsanız bu kutucuğun işaretli olması daha iyi olacaktır.

   .htaccess içeriğinizi de bu şekilde (faydalı/faydasız) kullanmanıza gerek yoktur. İhtiyacınız olduğunuzda gerekli bakımları yapmanız yeterlidir.

  Cevapla

  Biçim Kısmının noindex Olması Doğru Mu? Sorusunu Cevapla