SEO Hocası'na Sor

Banner’a Google Üzerinden Link Verdirmek

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Dışı Link İnşası 5 sene önce 841 Görüntülenme

150k lık bir sitem var 5k lık başka bir siteme banner reklam çıkarak siteme reklam yapıyorum ancak bir şey aklıma takıldı. Google üzerinden yönlendirmeli link versem bunun olumlu olumsuz etkisi nedir? Örneğin full hd film izle kelimesinde 5klık sitemde sıralamalarda çıkıyor. Full Hd Film izle yazınca Google dan sitemin üzerine sağ tıklayıp linki kopyalaya basınca aldığım kodu 150k lık sitemdeki reklam bannerın gideceği link olarak koyacağım yani ziyaretçileri google üzerinden full hd film izle üzerinden yönlendirmiş olacağım.. bu yöntem hakkında bilgilerinizi bekliyorum.

Banner’a Google Üzerinden Link Verdirmek için Yanıtlar

  • Bengül Toker
    Bengül Toker 18 Ağustos 2015, 11:03

    Merhaba Özgür Bey,

    Biz SEO Hocası olarak doğal olmayan hiçbir çalışmayı önermiyoruz. Yaptığınız çalışma size kısa vadede etki sağlasa da uzun vadede sizin için sağlıklı olmayacaktır. Google bu durumu bir süre algılamayabilir. Fakat kesinlikle gözden kaçırmayacaktır.

    Google bağlantısını link vermiş olsanız bile kendi ip adresiniz üzerinden olduğu için Google bunu farkedecektir. Bu durum aynı zamanda direk ziyaretçi olarak algılandığı için organik olmayacaktır ve SEO açısından size bir katkı sağlamayacaktır. Bunların dışında rakipleriniz bu durumu şikayette bulunabilir ve cezai işleme bile maruz kalabilirsiniz.

Cevapla

Banner’a Google Üzerinden Link Verdirmek Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla