SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Backlinklerin Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

0
Soner Aksoy
Soner Aksoy
Link İnşaası 4 sene önce 373 Görüntülenme

Satın aldığımız backlinkleri ne kadar süre uzatmalıyız? Sonrasında kaldırıp farklı sitelerden almak bizi zarara uğratır mı? Nasıl bir kurgu yapmamız gerekir?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Backlinklerin Süresi Ne Kadar Olmalıdır? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 20 Ağustos 2015, 13:55

  Merhabalar Soner Bey;

  SEO çalışmalarında devamlılık ve doğallık oldukça önemlidir. Almış olduğunuz backlinklerin süresi konusunda herhangi bir kısıtlama olmayacak şekilde anlaşma yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Alacağınız backlinkin belli bir süresinin olması sitenize o süre içerisinde fayda sağlayacaktır. Eğer çok kaliteli bir siteden backlink aldıysanız backlinkin süresi sona erdiğinde sitenizde ciddi gerilemeler yaşanacaktır.

  Belirli süreyle backlink almanız ve sonrasında bu backlink süresi sona erdiğinde farklı sitelerden backlink almanız kısmen zararlı olacaktır. Çünkü kaliteli bir siteden aldığınız backlinkin süresi sona erdiğinde eğer bu siteden daha az kaliteye sahip bir siteden backlink alırsanız silinen backliniz kadar katkı sağlamayacaktır.

  Sürekli silinen backlinki başka sitelerde telafi etmek yerine süresiz anlaşma yaparak alacağınız backlinkler silinmeyeceği için bunun üzerine alacağınız diğer backlinkler daha fazla katkı sağlayacaktır.

  Ayrıca backlinkleri makale içerisinden hedef kelimeler üzerinden alırsanız doğal bir çalışma gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu tür backlinklerde süre sınırı olmamaktadır.

Backlinklerin Süresi Ne Kadar Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et