SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Backlink Çalışmaları Nasıl Bir Plan Üstünde Yapılmalı?

0
Hakan Saraç
Hakan Saraç
Site Dışı Link İnşası 4 sene önce 222 Görüntülenme

Merhaba. “Sorularla SEO” kitabından kafama takılan bir şeyi sormak istiyorum. Sorulan bir soruya (sayfa 159) -uygulanan teknik ne olursa olsun- özgün içerik girilen bloglardan link almanın faydalı olduğunu fakat anahtar kelimeye göre başarı düzeyinin değişeceği söylenmiş. Örneğin “uzaktan kumandalı oyuncak araba” kelimesinde bu yönde yapılacak çalışma gözle görülür fayda sağlarken, “oyun” gibi yüksek rekabetin olduğu bir kelimede aynı işlemin Google tarafından spam olarak değerlendirilebileceği söyleniyor.

Rekabet düzeyi yüksek bir kelime için, özgün içerik girilen kaliteli bloglardan tanıtım yazıları, makaleler içinde backlink almak istiyoruz. Fakat bunu okuyunca biraz endişelendim açıkçası. Örneğin oyun kelimesi için bu yolla backlink almak istiyoruz. Nelere dikkat etmemiz lazım? Google her şey doğal yollardan yapılmasına rağmen neden spam olarak değerlendiriyor bu durumu rekabeti yüksek kelimelerde?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Backlink Çalışmaları Nasıl Bir Plan Üstünde Yapılmalı? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 23 Şubat 2015, 20:47

  Merhabalar,

  Kitapta bahsettiğiniz konuda rekabeti yüksek kelimeler için çok daha dikkatli çalışmalar dikkate alınarak bilgi verilmiştir. Hedefleme içerisinde sadece blogların olmadığı, yapıldığında da SPAM riskinin barındığı net bir şekilde söylenmektedir.

  Nasıl bir çalışma yapılmalıdır diye soracak olursanız site içi optimizasyonu en nizami şekilde yapmalı, zengin ve bilgi verici içeriğe sahip olmalısınız. Ayrıca sitenizde yapılacak site dışı çalışmalarda daha prestijli sitelerden backlink almalı, referanslarınızı da çok doğal, kaliteli ve çeşitlilik çerçevesi içerisinde yapmalısınız…

Backlink Çalışmaları Nasıl Bir Plan Üstünde Yapılmalı? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et