SEO Hocası'na Sor

Aynı Sayfaya Bir Kaç Kelime İle Yapılan SEO Çalışmasının Zararları Nelerdir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anahtar Kelime Yoğunluğu 5 sene önce 741 Görüntülenme

Örneğin; oyun siteme link çalışması yapacağım. Kelimelerim oyun, oyun sitesi, oyun oyna gibi kelimeler olsun. Şimdi ben en fazla hangi kelimeye link almalıyım? Ana sayfaya hepsini kassam sorun olur mu acaba?

Aynı Sayfaya Bir Kaç Kelime İle Yapılan SEO Çalışmasının Zararları Nelerdir? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 25 Temmuz 2015, 09:35

  Çok doğru. Özellikle özgün bir makale içerisinden anahtar kelimelere yer vermek daha faydalı. 200 kelimelik bir makale içerisinden 3 kelimeden link çıkışı en sağlıklısı.

 • ResimArs Galei
  Resimars Galei 20 Temmuz 2015, 21:51

  Örneğin googlede bazı kelimeleri yazıp ilk sırada çıkan bir siteye girince sitede hiç bir bilgi olmayıp sadece bazı kelimeleri vigülle ayırıp yan yana koyduğunu görürsün. Bu siteler genelde tam bir hayal kırıklığı oluyor. Sen sitede kendi aradığın şeyi bulmak yerine “oyun oyna, güzel oyun oyna, yarış oyunu oyna, kaliteli oyunlar, oyun sitesi” gibi bir takım kelimelerin virgülle ayrılmış bir şekilde bir sayfa dolusu baş ağrısı görürsün. Bu tip bir sayfada virgülle ayrılmış şekide bütün anahtar kelimeleri kullanmak SEOdan çok spam etkisi yapacaktır. Bu yüzden bir sayfada sadece bir tane anahtar kelime kullanıp, onu da metin içerisine gömmek daha mantıklı olacağı kanısındayım.

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 20 Temmuz 2015, 14:39

  Merhabalar Burak Bey;

  Oyun siteleri en rekabetçi sektörlerden biridir. Genellikle anahtar kelimeleri oyun ve türevleri olduğu için rekabetleri oldukça yüksektir. Sizin de bahsetmiş olduğunuz oyun, oyun sitesi, oyun oyna gibi rekabet düzeyleri yüksek kelimeler için iyi bir planlama yaparak oldukça yoğun bir çalışma yapmak gerekmektedir. Bunun için ayrı sayfalar açmanız çalışmaların ilerlemesi ve verimliliği açısından daha fayda sağlayacaktır.

  Google, doğal çalışmalar yapan, ziyaretçilere güncel bilgiler veren sitelere daha fazla önem vermektedir. Eğer ana sayfanıza birden fazla kelime ile çalışma yaparsanız bu durum doğal bir çalışma olmayacaktır. Rekabet düzeylerinin yüksek olduğunu varsayarsak birden fazla kelime ile çalışma yaptığınızda bu verimlilik oldukça düşecektir.

  Çalışmalarda ise en çok aranma hacmine ve rekabet düzeyleri en yüksek kelimelere öncelik verebilirsiniz. Yada rekabeti düşük kelimeye çalışıp ilk sıralara ulaştıktan sonra kısa süre içerisinde marka algısı yaratıp diğer kelimeleriniz için çalışmalar gerçekleştirmek de bir SEO stratejisidir. Örneğin, bir e-ticaret sitesi diğer büyük e-ticaret sitelerinin üzerinde 1. sırada yer alsın. Bu sitenin eğer marka bilinirliği yoksa ziyaretçiler bu siteden alışveriş yapmayacak ve siteden çıkış yapacaklardır. Bu nedenle marka algısı oluşturmak SEO çalışmalarıyla birlikte planlanmalıdır.

Cevapla

Aynı Sayfaya Bir Kaç Kelime İle Yapılan SEO Çalışmasının Zararları Nelerdir? Sorusunu Cevapla

Aynı Sayfaya Bir Kaç Kelime İle Yapılan SEO Çalışmasının Zararları Nelerdir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla