Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1539 Görüntülenme

daha öncede sorular sormuştum ve cevapladığınız için teşekkür ederim. Zamanında ben aynı içeriğe sahip sitelerden sidebar ve headerden reklam almıştım ve şu an sitenin 10 bin backlinki görünüyor. Yaklaşık olarak Google index aradığımda da 2.500 sonuç çıkıyor. Bu kadar fazla backlink olmasının sebebi reklamlarda gelen ve aynı siteler ait. Bu şekilde olmasının siteme zararı olur mu veya bu reklamları kaldırmalı mıyım nasıl yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

 • 1
 • 1
 • Aşırı Backlink Var Ne Yapmam Gerekiyor? için Yanıtlar

   murat sepik
   Murat Sepik

   15 Şubat 2015, 14:10

   1

   hocam degierli bilgileriniz için cok tesekkürler. sitede sadece backlink olsun ne olursa olsun mantıgını çürütünüz. sagolun..

   admin
   Admin

   13 Şubat 2015, 07:32

   1

   Merhabalar Turan Bey;

   Siteniz için Footer, sidebar gibi linkler alırsanız otomatik olarak bu backlinki aldığınız sitede kaç adet sayfa mevcutsa sitenize o sayıda backlink gelecektir. Bir anda sitenize bu denli sayıda backlink girişi tabi ki zarar verecektir. Aynı şekilde bu linkleri kaldırırsanız bir anda backlink kaybı yaşanacaktır. Bu durumda da siteniz zarar görecektir. Bu nedenle bir anda yoğun bir şekilde backlink kaybı yaşamadan aşama aşama bu backlinkleri kaldırmanız faydanıza olacaktır. Çünkü Google artık footer, sidebar gibi doğal olmayan backlink çeşitlerine önem vermemeye başladı. Bu nedenle yavaş yavaş bunları kaldırmanız siteniz için çok daha sağlıklı olacaktır. Bu tür backlinkler yerine makale içerisinden link çıkarak özgün tanıtım yazıları almanız daha sağlıklı ve verim edebileceğiniz bir yöntem olacaktır.

  Cevapla

  Aşırı Backlink Var Ne Yapmam Gerekiyor? Sorusunu Cevapla