SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Artık Backlink Almalı Mıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
3 sene önce 939 Görüntülenme

Siteme backlink almıyorum fakat yükselmesi için backlink almam gerekiyor. Site trafiğim 1 k kullanıcıya ulaştı fakat daha fazla trafik gelmiyor. Google Algoritma değişikliklerinden zarar görmemek adına backlink almıyorum fakat backlink almam gerekiyor bunun için nasıl bir SEO Stratejisi izlememi tavsiye edersiniz. Sizin gibi uzman arkadaşların desteğini bekliyorum.

Artık Backlink Almalı Mıyım? için Yanıtlar

  • Mustafa DURNA
    Mustafa Durna 28 Ağustos 2018, 17:29

    Google, aldığınız backlink kaliteli ise etkisini gereksiz spam ise zararını hemen görebilirsiniz diye duyuruda bulunmuştu. Bunun üzerine backlink almaktan korkmayınız sadece dikkat etmeniz gereken nokta backlink’i nasıl anlamanız gerektiğidir.

    Google son güncellemesinde artık ücretli backlink alımlarından kaçınılması gerektiğini ve bu tip alışverişi tespit ettiğini duyurdu sizlerde doğal kazınabilecek bağlantılara yönelmeniz durumunda herhangi bir sorun olmayacaktır.

    Sitenizin trafiğinin yerinde saymasının sebebi backlink değil. SEO kapsamında site içi optimizasyon %75’lik bir orana sahip iken %25’lik kısım site dışı çalışmalarıdır. Bu durumda backlink alımlarından önce site içerisinde ki kriterleri tamamlamanız halinde arama sonuçlarında görünürlüğünüz artış gösterebilir.

Cevapla

Artık Backlink Almalı Mıyım? Sorusunu Cevapla

Artık Backlink Almalı Mıyım? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla