Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1045 Görüntülenme

Merhaba makalede anlattıklarınızı denedim lakin indexler 2 haftadır arama sonuçlarında görünüyor, yardımcı olur musunuz?

 • 1
 • 1
 • Arama Sonuçlarından Gitmeyen İndexler için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   21 Nisan 2021, 11:39

   1

   Merhaba,
   Hangi makaleden bahsettiğinizi tam olarak bilmediğim için size genel bir cevap vermek isterim. Verdiğim cevabın yetersiz kalması durumunda sorunu detaylandırırsanız, size tekrar yardımcı olacağım.

   Site komutları üzerinde yapılan bazı değişikliklere Google, anında cevap veremeyebilmektedir.

   Google botlarının site tarama sıklığı birkaç gün ile birkaç hafta arasında değişmektedir. Bu süreyi beklemek istemeyip süreci hızlandırmak isterseniz, sitenizdeki istemediğiniz içeriği (resimler, sayfalar, dizinler) kaldırın. Web sunucunuzun 404 (Bulunamadı) ya da 410 (Kaldırıldı) HTTP durum kodu verdiğinden emin olun.

   Sayfayı, içeriğinizi kalıcı olarak kaldırmadan önce engellediyseniz, sayfanın engellemesini kaldırıp tekrardan engelleme işlemi yapın. Bu işlem, sayfa engellendikten sonra yeniden tarandıysa sayfayı dizinden temizler.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   13 Haziran 2018, 11:36

   1

   belki makalede belirttiğimizi yanlış uygulamış olabilirsiniz veya asıl sorunun cevabı o değildir bu sebeple sorunu ilettiğiniz taktirde sizlere yardımcı olacağız tekrardan.

  Cevapla

  Arama Sonuçlarından Gitmeyen İndexler Sorusunu Cevapla