Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1378 Görüntülenme

adıma ait bir web sitesinin sahibiyim .

Şuana kadar tüm makalelerinizi okudum ve önerilerinizi yaptım. Bir sürü backlink verdim hergün en az 2 makale paylaşıyorum. Şuana kadar 1 cümle bile copy-paste olmadı, Ahrefs ten sorgulama yapınca 1k backlinkim var fakat yinede Google'de adımı yazınca bile 4. sırada çıkıyorum eksiklerim nelerdir?

Bir diğer sorum o kadar baclink verdim yinede TrustRank değerim 0.1 hiç kullanmadığım hiçbir yere link vermediğim ve aylardır güncel olmayan başka bir sitemin bile TrustRank değeri daha yüksek neden böyle oluyor, benim web sitem yükselmiyor.

 • 1
 • 1
 • Arama Sonuçlarında Neden Yükselemiyorum için Yanıtlar

   admin
   Admin

   17 Nisan 2014, 10:45

   1

   Merhabalar Emre Bey.

   Anahtar kelime güncelleme yoğunluğu ve TrustRank değeri ile ilgili araştırmaları daha önceden Uzmanından SEO kitabında bildirmiştir. Arama sonuçlarını direkt olarak etkileyen, rekabeti yüksek ve buna bağlı güncelleme konusunda da sık aralıklara sahip olan kelimeler muhakkak mevcuttur.

   Örneğin SEO anahtar kelimesinin güncelleme sıklığı ile "Tuzla pet shop" anahtar kelimesinin güncelleme sıklığı bir değildir. Buna keza web sitenize ait yaptığınız backlink çalışmaları sitenizin içeriğine uygun ve sıkça ziyaret edilen sitelerden birinden link almanız yada URL yönlendirmesi almanız arama sonuçlarında etkili olacaktır. Bunlara sosyal medya hesapları dahildir.

   TrustRank ise aynı PageRank gibi belli zamanlarla güncellenen bir algoritmaya sahiptir. Net olarak belirli olan bir zamanı yoktur. Tahmin edilen güncelleme zamanları 3 ay ile 5 ay arasında olmaktadır....

  Cevapla

  Arama Sonuçlarında Neden Yükselemiyorum Sorusunu Cevapla